Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPrzed rozbudową – konsultacje. Biblioteka miejska chce ożywić działania kulturalne
03.02.2020 | 11:29

Przed rozbudową – konsultacje. Biblioteka miejska chce ożywić działania kulturalne

Na zdjęciu: W ramach modernizacji WiMBP chce zamontować szklane zadaszenie nad patio budynku.

Fot. mat. prasowe UMB

W poniedziałek, 10 lutego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących modernizacji i rozbudowy budynku przy Starym Rynku, a także poszerzenia oferty działań edukacyjno-kulturalnych.

Od kilku lat WiMBP prowadzi starania o rozpoczęcie remontu i rozbudowy budynku w sercu Starego Miasta. Według założeń, opublikowanych w 2017 roku planowane są prace konserwatorsko-remontowe budynku przy ul. Długiej 39, a także jego rozbudowa w miejscu wyburzonych oficyn od ul. Zaułek. Taras budynku przy Starym Rynku 24 ma zostać zadaszony szkłem.


ZOBACZ WIZUALIZACJE ROZBUDOWY BIBLIOTEKI


Zadanie ma poprawić dostępność oferty biblioteki miejskiej, a także wprowadzić w niej nowe funkcjonalności. W ramach projektu stworzone zostaną mobilne aplikacje do wypożyczania i korzystania z plików udostępnionych przez bibliotekę, a także wrzutomat do zwrotu książek i książkomat do ich odbioru po godzinach funkcjonowania biblioteki. Inwestycja ma być finansowana przy wsparciu urzędu miasta, urzędu marszałkowskiego i funduszy unijnych. Jej całkowity koszt całkowity szacowany jest na 21,7 mln zł.

Przed rozpoczęciem prac, WiMBP zamierza przeprowadzić konsultacje społeczne. Mają one dotyczyć nie tylko modernizacji i rozbudowy obiektu, ale również poprawy oferty kulturalnej w Bydgoszczy i planowanych działań edukacyjno-kulturalnych. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w poniedziałek, 10 lutego o godzinie 18:00 w budynku Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24). Więcej informacji na temat zaplanowanego spotkania konsultacyjnego można uzyskać pod numerem telefonu: 52 33-99-227

Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych, które dają możliwość wpływu na ostateczny kształt projektowanego budynku biblioteki, a także propozycji wzbogacenia oferty edukacyjno-kulturowej, w tym także do mniejszości narodowych i grup wykluczonych. Liczymy na Państwa aktywny udział w procesie konsultacji społecznych – przekazuje WiMBP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści