Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrzedstawienia w Auchan przybliżą maluchom tradycje ludowe
18.06.2017 | 07:13

Przedstawienia w Auchan przybliżą maluchom tradycje ludowe

Przewodnikiem po tym fascynującym świecie będzie kukła z wiejskiego podwórza i profesor Hilary Szczebrzeszyński.

Na zdjęciu: Fragment przedstawienia.

Fot. Materiały prasowe.

Dzisiaj, 18 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz najmłodsi poznają polskie obrzędy ludowe. Przewodnikiem po tym fascynującym świecie będzie kukła z wiejskiego podwórza i profesor Hilary Szczebrzeszyński. Dzieci wspólnie z aktorami wystąpią także w Teatrze Jarzynowym.

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zawita do Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz już 18 czerwca. Słynny uczony zaprosi najmłodszych widzów do wspólnej zabawy w teatr i zabierze ich na pełną przygód wyprawę do wsi Kukiełkowo. Maluchy poznają tam Stracha na Wróble i będą odkrywać fascynujący świat tradycyjnych polskich lalek – kukieł.

Dzięki barwnej dekoracji i ciekawym opowieściom profesora, dzieci poznają także ludowe obrzędy, takie jak noc sobótkowa, dożynki czy zwyczaj topienia Marzanny. Ciekawym dopełnieniem zabawy będą wpadające w ucho ludowe piosenki oraz wspólne tańce.

Maluchy będą mogły również spróbować swoich sił w grze aktorskiej i wystąpić wspólnie z aktorami w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony. Ciekawe postaci i fabuła oraz trzydzieści niezwykłych kukieł przeniosą małych widzów do świata teatru lalkowego. Przedstawienie pt. „Kukła z wiejskiego podwórza” zapewni małym widzom wiele radości.

Teatrzyk pt. „Kukła z wiejskiego podwórza” odbędzie się 18 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Spektakl zostanie odegrane trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Wstęp wolny!


Podobne wpisy

Powiązane treści