Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPrzedszkola i szkoły podstawowe rozpoczynają nabór. Jak złożyć podanie?
13.03.2016 | 08:50

Przedszkola i szkoły podstawowe rozpoczynają nabór. Jak złożyć podanie?

W poniedziałek rusza nabór do przedszkoli i szkół podstawowych.

Na zdjęciu: Budynek ZS 26 przy ul. Glinki.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

W poniedziałek, 14 marca, rozpocznie się proces logowania i składania wniosków do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Bydgoszcz. Rekrutacja będzie prowadzona w sposób podobny jak w poprzednich latach.

Nabór do przedszkoli prowadzony będzie na stronie bydgoszcz.przedszkola.vnabor.pl. Wnioski, maksymalnie do trzech placówek, będzie można składać do 31 marca. Następnie odbędzie się weryfikacja wniosków, a 27 kwietnia listy zakwalifikowanych zostaną podane do publicznej wiadomości. Do 4 maja rodzice/opiekunowie prawni dzieci będą mieli czas na potwierdzenie, a dwa dni później komisja rekrutacyjna poda ostateczne wyniki. Postępowanie uzupełniające rozpocznie się 10 maja. Miasto przygotowało 5332 miejsca w przedszkolach (także dla dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne).

Wnioski na stronie bydgoszcz.podstawowe.vnabor.pl przyjmowane będą do 17 kwietnia lub w przypadku szkół przeprowadzających próbę sprawności fizycznej do 1 kwietnia. Próby te odbędą się w dniach 4-5 kwietnia, a 11 kwietnia zostaną podane ich wyniki. Komisja opublikuje listy zakwalifikowanych kandydatów 9 maja, a przez następne trzy dni rodzice będą mogli potwierdzać wolę wysłania dziecka do danej placówki. 16 maja podane zostaną ostateczne listy, a dzień później ruszy postępowanie uzupełniające. W roku szkolnym 2016/2017 w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto naukę rozpocznie 1280 uczniów.


Podobne wpisy

Powiązane treści