Bydgoszcz
20C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 20
23C
Wt
27C
Sr
22C
Czw
21C
Pt
20C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycjePrzedszkole w Białych Błotach zmieni się nie do poznania! Trwają prace związane z jego rozbudową
Rozbudowa Gminnego Przedszkola Samorządowego Wróżka w Białych Błotach - SF
14.04.2019 | 10:59

Przedszkole w Białych Błotach zmieni się nie do poznania! Trwają prace związane z jego rozbudową

Prace mają potrwać do końca lipca 2019 r.

Na zdjęciu: Rozbudowywana jest filia Gminnego Przedszkola "Wróżka" w Białych Błotach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwają prace związane z rozbudową Gminnego Przedszkola Samorządowego „Wróżka” w Białych Błotach. Inwestycja rozpoczęła się z początkiem tego roku, natomiast całkowite zakończenie robót zaplanowano na 31 lipca br.

Roboty wykonuje konsorcjum firm BWJ Inwestycje z Bydgoszczy. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 1 023 943 zł, z czego ponad 848 tys. zł to dofinansowanie ze środków unijnych, którą udało się wywalczyć włodarzom gminy Białe Błota. Projekt zdobył wymaganą liczbę punktów i otrzymał dodatkowe środki z Brukseli w ramach poddziałania „Inwestycje w infrastrukturę pozaszkolną” Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na tablicy przy budowie obiektu pojawiła się informacja, że celem inwestycji jest realizacja zadań opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci w wieku przedszkolnym zgodnie z aktualnym i przewidywalnym zapotrzebowaniem.

W ramach prowadzonych robót, rozbudowywany jest istniejący budynek przedszkola przy ul. Czystej. W nowym budynku powstaną dodatkowe dwa oddziały przedszkolne wraz z zapleczem sanitarnym i funkcjonalnym, całkowita powierzchnia ma wynieść ok. 220 metrów kwadratowych. To nie jedyna zmiana, bo wraz z nowym rokiem szkolnym o 34 miejsca zwiększy się także liczba dzieci, które będą mogły uczęszczać do przedszkola. Obecnie w przedszkolu bawi się i uczy około 313 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Gminne Przedszkole „Wróżka” ma dwie filie. Jedna z nich została utworzona w roku przedszkolnym 2009/2010 w Zielonce (dla dwóch oddziałów), a potem także w Białych Błotach – przy ul. Czerskiej oraz przy ul. Czystej 1a. Łącznie przedszkole liczy 14 oddziałów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści