Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 15 • L 14
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiPrzegląd materiałów budowlanych do wykonania elewacji zewnętrznej. To najlepsze opcje!
08.05.2021 | 08:00

Przegląd materiałów budowlanych do wykonania elewacji zewnętrznej. To najlepsze opcje!

Na zdjęciu: Od wielu lat tynk jest najbardziej oczywistym wyborem, jeżeli chodzi o materiały budowlane zewnętrznych elewacji.

Fot. mat. autora

Specjalnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy zestawienie najczęściej wybieranych materiałów budowlanych do wykonywania zewnętrznych elewacji. Jeśli stoisz przed trudnym wyborem, jakim bez wątpienia jest selekcja idealnego do tego typu wykończenia surowca, ten artykuł okaże się niezwykle przydatny. Zwłaszcza, że trafiamy we wszystkie powszechne style. Zapraszamy!

Tynk elewacyjny, czyli zdecydowanie największy udziałowiec współczesnego rynku

Od wielu lat tynk jest najbardziej oczywistym wyborem, jeżeli chodzi o materiały budowlane zewnętrznych elewacji. Nadaje się on nie tylko do tradycyjnych, ale również do nieco bardziej nowoczesnych domów, a pokrycie nim ścian umożliwia przemalowanie na dowolny kolor. Warto zwrócić uwagę także na aspekt protekcji przed zniszczeniami, odkształceniami czy chociażby wilgocią. Tynk w tym aspekcie spełnia oczekiwania zdecydowanej większości Klientów.

Ukłon w stronę natury. Drewno podniesie walory estetyczne i funkcjonalność Twojego budynku

Jedynym z reprezentantów sekcji naturalnej w tym zestawieniu będzie drewno. To niezwykle pożądany wśród wielu osób surowiec, zwłaszcza jeżeli mówimy o domach w stylu ekologicznym bądź skandynawskim. Drewno gwarantuje stosunkowo dobrą termoizolację, trwałość oraz piękny design. Trzeba jednak zauważyć, że tego typu materiał wymaga odpowiedniej impregnacji czy konserwacji. Zwłaszcza w sezonach, gdzie istnieje ryzyko zbytniego przemoczenia belek.

Szukasz nowoczesnych i sprawdzonych materiałów budowlanych? Zwróć uwagę na klinkier

Cegła klinkierowa jest obecnie jednym z najnowocześniejszych i najpopularniejszych rozwiązań. Proponowane na stronie internetowej https://www.feldhaus.pl/ materiały doskonale sprawdzają się w przypadku projektowania zewnętrznych elewacji. Dlaczego? Głównie ze względu na niezwykle wysokie parametry, które stawiają klinkier jako najbardziej wytrzymały surowiec na rynku. Firma Feldhaus specjalizuje się w wypalaniu tego typu cegły bądź płytek w temperaturze przekraczającej 1000 stopni Celsjusza. Co to oznacza dla przeciętnego Klienta? Nic innego jak odporność na wiele destrukcyjnych czynników. Mowa tutaj przede wszystkim o zupełną obojętność na opady deszczu, śniegu czy na postępującą wilgoć. Cegła klinkierowa świetnie radzi sobie również z wysokimi lub niskimi temperaturami powietrza. Największy upał lub siarczysty mróz z pewnością nie zniszczy zewnętrznej powierzchni materiału. Warto zauważyć, że klinkier świetnie wygłusza i jest bardzo prosty w codziennym czyszczeniu.


Podobne wpisy

Powiązane treści