Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 18 • L 17
16C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzejście przy Gdańskiej i Cieszkowskiego nie będzie już zastawiane przez nielegalnie parkujące auta
cieszkowskiego bydgoszcz
04.02.2020 | 13:07

Przejście przy Gdańskiej i Cieszkowskiego nie będzie już zastawiane przez nielegalnie parkujące auta

Na zdjęciu: Separatory zostały zamontowane po południowej stronie ulic Cieszkowskiego oraz Słowackiego, przed dojazdem do Gdańskiej.

Fot. ZDMiKP

ZDMiKP zamontował seperatory na ulicach Cieszkowskiego i Słowackiego, przy przejściach dla pieszych wzdłuż ulicy Gdańskiej. To reakcja na obserwacje bydgoskich społeczników, którzy zauważyli, że kierowcy w tych miejscach nielegalnie parkują swoje pojazdy, ograniczając widoczność w rejonie „zebry”.

Montaż separatorów po południowej stronie śródmiejskich ulic nastąpił pod koniec stycznia. – Wygrodziliśmy część powierzchni jezdni, by uniemożliwić parkowanie bezpośrednio przed przejściami. Samochody nie zasłaniają też stylowego muralu upamiętniającego Józefa Święcickiego – budowniczego najpiękniejszych bydgoskich kamienic – podkreśla bydgoski ratusz.

Zobacz również:

Dzięki progom i separatorom na bydgoskich ulicach ma być bezpiecznej

Była to reakcja na nielegalne parkowanie w tych miejscach, gdyż zgodnie z wprowadzonymi zasadami organizacji ruchu obszar miejsca postojowego kończył się kawałek przed skrzyżowaniem z ulicą Gdańską. Kierowcy nie stosowali się jednak do znaków i wielokrotnie stawiali tam swoje auta, czym pogarszali widoczność w obrębie przejścia dla pieszych. Drogowcy, po sugestiach społeczników, zdecydowali się wreszcie na fizyczne wygrodzenie obszaru przed przejściami na Cieszkowskiego i Słowackiego.

To nie jedyne rozwiązania, które w ostatnim czasie pojawiły się – bądź dopiero są w planach – na bydgoskich drogach. Na ulicy Dworcowej, przed skrzyżowaniem z ul. Matejki zamontowano wyspowy próg zwalniający oraz separatory, oddzielające pas ruchu od torowiska tramwajowego. Inwestycja to efekt działań Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego. Ponadto, dokonano też instalacji separatorów na chodniku przed budynkiem Wyższego Seminarium Duchownego na ulicy Grodzkiej – tam mają one wyznaczyć odpowiednią szerokość przejścia dla pieszych, gdyż jest ono notorycznie zastawiane przez samochody – oraz progów na ulicy Pod Blankami. ZDMiKP zareagował także na sygnały z innych części miasta. Na ulicy Bluszczowej na Miedzyniu poza jednym już istniejącym progiem zwalniającym zamontowano kolejne dwa.

Urząd miasta przypomina, że docelowo na ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z Jagiellońską i Focha do Kamiennej  planowana jest budowa przystanków wiedeńskich. – Obecnie powstaje niezbędna dokumentacja – zaznaczają urzędnicy. Zanim jednak dojdzie do budowy przystanków wiedeńskich, na Gdańskiej przy przystanku tramwajowym Chodkiewicza zostanie zamontowany wyspowy próg zwalniający. Wymieniony wyżej przystanek to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych w Bydgoszczy – doszło tam już do kilku potrąceń pieszych wysiadających z tramwaju – ostatnie takie zdarzenie miało miejsce kilkanaście dni temu, a jedno z nich zakończyło się sprawą w sądzie. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści