Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzełamanie! Chemik Moderator z cennym kompletem punktów
III liga_ Chemik Moderator Bydgoszcz - Radunia Stężyca_ JS (42)
13.04.2019 | 20:18

Przełamanie! Chemik Moderator z cennym kompletem punktów

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora (czerwone stroje) w końcu mieli powody do radości po końcowym gwizdku sędziego.

Podopieczni Piotra Gruszki nie byli faworytami meczu w Gnieźnie. Mimo to, wzorowo wyprowadzona kontra w drugiej połowie i trafienie Wojciecha Mielcarka dały im bezcenny komplet punktów.

To było starcie dwóch zespołów na dwóch zupełnie odmiennych biegunach ligowej tabeli. Mieszko zajmuje trzecią pozycję i miał przed tą kolejką niewielką stratę punktową do czołowej dwójki, zaś Chemik Moderator bardzo potrzebuje punktów, by uniknąć degradacji do IV ligi. W tygodniu, podopieczni Piotra Gruszki awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski po wygranej z Włocłavią (3:0).

Najwyraźniej środowa wygrana we Włocławku mobilizująco podziałała na bydgoszczan, którzy w Gnieźnie zagrali dobre zawody. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale z tej przewagi niewiele wynikało. Chemik grał czujnie w defensywie, a gdy trzeba było – potrafił zadać decydujący cios. I tak się stało w 67′ minucie, gdy wzorowo wyprowadzoną przez bydgoski zespół kontrę wykończył Wojciech Mielcarek.

Gospodarze nie dość, że stracili bramkę, to jeszcze ostatnie pół godziny grali w dziesiątkę po tym, jak za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Pawlak. Mimo to, groźnie pod bramką Więckowicza było po akcjach, które gospodarze wyprowadzali za sprawą aktywnego na skrzydłach Koniecznego. Gościom udało się jednak obronić zaliczkę i wywieźć z Gniezna bezcenny komplet punktów, który sprawił że zespół z Glinek opuścił strefę spadkową.

W Wielką Sobotę, Chemik Moderator przed własną publicznością podejmie KP Starogard Gdański (16:00, stadion przy ul. Glinki 79). Zespół ze Starogardu uległ dzisiaj u siebie rezerwom Pogoni Szczecin 0:1.

III LIGA, GRUPA II (BAŁTYCKA) – SEZON 2018/2019 – RUNDA WIOSENNA – 23 KOLEJKA – 13.04.2019 R.
MIESZKO GNIEZNO – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:1 (0:0)
Bramka: Wojciech Mielcarek 67′

CHEMIK MODERATOR: Więckowicz – Chojnacki, Czajka, Adamenko, Włosiński – Śmietanko, Osiński – Maziarz, Kot (69′ Kawałek), Mielcarek (81′ Kacprzak) – Siekirka.

Sędziował: Kamil Rybiński (Gdańsk).
Czerwona kartka: Pawlak (Mieszko/62′ – druga żółta kartka).