85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -14 • L -15
-11C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzełamanie złej passy. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały we Wrocławiu
6-12-2020_siatkówka_Tauron Liga Siatkarek_Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - E.Leclerc Moya Radomka Radom - JS (5)
09.12.2020 | 20:49

Przełamanie złej passy. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały we Wrocławiu

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki wygrały we Wrocławiu, a Ewelinę Żurowską wybrano na MVP meczu.

Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz odniosły trzecią, niezwykle ważną wygraną w Tauron Lidze. Zespół Piotra Mateli wygrał na wyjeździe z Volley Wrocław.

Dwa zwycięstwa i osiem porażek – z takim bilansem przystępowały do tego spotkania siatkarki Pałacu. Bydgoszczanki przegrały trzy ostatnie mecze we własnej hali – 0:3 z Grot Budowlanymi Łódź i 1:3 z DPD Legionovią Legionowo oraz  E.Leclerc Moya Radomką Radom, ale też trzeba pamiętać, że bydgoski zespół zmagał się z zakażeniami koronawirusem.

W pierwszym secie, wrocławianki prowadziły już różnicą czterech punktów (18:14, 19:15), ale bydgoskiej drużynie udało się tę stratę zniwelować. Skutecznie na skrzydłach atakowały zarówno Regiane Bidias, jak i Ewelina Żurowska. To po jej ataku, Pałac doprowadził do remisu 23:23, a potem wygrał kolejne dwie akcje – najpierw skutecznie zaatakowała Dascalu, a w ostatniej akcji seta pomyliła się Jasek. W drugim secie, zespół Pałacu miał niewielką zaliczkę, ale zdołał ją obronić. Trzeci set to już zdecydowana przewaga bydgoszczanek, które w pewnym momencie prowadziły sześcioma punktami (18:12), a po ostatniej akcji mogły cieszyć się z wygranej w trzech setach i za trzy punkty.

W sobotę (12 grudnia), Pałac zagra na wyjeździe z Enea PTPS-em Piła (17:00).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 8 KOLEJKA – 9.12.2020 R.
VOLLEY WROCŁAW – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)

VOLLEY: Wołodko 1, Murek 8, Jasek 15, Witkowska 7, Bączyńska 7, Fedorek 6 oraz Adamek (libero), Pancewicz (libero), Szady, Wellna 6, Chorąża, Rapacz 1.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Mazurek 1, Żurowska 17, Hawryła 5, Dascalu 4, Bidias 15, Ziółkowska 8 oraz Jagła (libero), Kuligowska, Reiter 1.

Sędziowali: Bartosz Słowik, Piotr Morawski.
Komisarz Tauron Ligi: Zbigniew Tokarski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Ewelina Żurowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).