Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przerwana zła passa BKS-u. Hokeiści z Bydgoszczy w końcu wygrali

Dodano: 19.01.2016 | 13:50

Bydgoszczanie odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Na zdjęciu: W weekend hokeiści BKS-u Bydgoszcz wygrali z zespołem z Sopotu.

Fot. mat. prasowe

W minioną sobotę II-ligowi hokeiści Budowlanego Klubu Sportowego rywalizowali na wyjeździe z Malgips Dragons Gdańsk. I nareszcie, po pięciu meczach z rzędu zakończonych porażką, mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół prowadzony po raz pierwszy z boksu przez Jurija Zinkova triumfował 6:3 (1:0, 3:1, 2:2).

Zinkov, na co dzień pracujący z młodzieżą Sokołów Toruń, od kilku tygodni szkolił hokeistów BKS-u, ale dopiero w Trójmieście miał możliwość bezpośredniego poprowadzenia swoich podopiecznych. – Jego zaangażowanie przyczyniło się do pierwszej wygranej drużyny na obcym terenie – mówi Krzysztof Betka z sekcji hokejowej BKS-u Bydgoszcz.

Walnie do tego zwycięstwa przyczynił się wypożyczony z ekipy lidera rozgrywek grupy północnej II ligi – Hokeja Poznań – Mateusz Barański. Zdobył dwie pierwsze bramki, a także zanotował asystę przy trafieniu Bartłomieja Woźniaka na 4:1. Pozostałe trafienia dla bydgoszczan zanotowali: Maciej Matusiak, Ireneusz Małachowski oraz Jakub Puchalski. Gospodarze odpowiedzieli golami Pawła Dzięgiela (na 2:1 dla BKS-u), Damiana Lipińskiego (5:2 dla gości) i Macieja Mindaka, który ustalił wynik sobotniej konfrontacji. W gronie BKS-u na wyróżnienie zasługuje także bramkarz Igor Tomczyk, który zatrzymał aż 35 z 38 strzałów gdańskich hokeistów.

Dzięki wygranej hokeiści z miasta nad Brdą umocnili się na piątym miejscu w tabeli. Bydgoszczanie, oprócz ostatniego rywala, wyprzedzają jeszcze inna drużynę z Wybrzeża – Oliwa Hockey Team. Prowadzi wspomniany zespół z Poznania, który ma tyle samo punktów (piętnaście – dod. red.) co Mad Dogs Sopot, ale rozegrał już sześć pojedynków, podczas gdy sopocianie – jedynie pięć.

MALGIPS DRAGONS GDAŃSK – BKS BYDGOSZCZ 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)
Bramki dla BKS-u: Mateusz Barański 19′, 26′, Maciej Matusiak 29′, Bartłomiej Woźniak 32′, Ireneusz Małachowski 41′, Jakub Puchalski 58′

Sebastian Torzewski