86% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 2
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzerwana zwycięska passa. Astoria przegrała w Poznaniu
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-Biofarm Basket Poznań_ Paweł Śpica - SF
23.01.2019 | 21:12

Przerwana zwycięska passa. Astoria przegrała w Poznaniu

Na zdjęciu: Paweł Śpica nie był tym razem aż tak skuteczny, jak we wcześniejszych meczach "Asty". W Poznaniu rzucił zaledwie jedenaście punktów.

Dobra passa koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz przerwana. Podopieczni Grzegorza Skiby przegrali w środę z Biofarm Basketem Poznań.

Bydgoski zespół do tej pory wygrywał mecz za meczem w I lidze i plasował się w ligowej tabeli przed tą kolejką na trzecim miejscu. W Poznaniu, Astoria przegrała, choć w drugiej połowie goniła wynik.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoscy koszykarze od samego początku musieli gonić wynik. Po trójce Kurpisza i trafieniu Bręka było 13:5 dla gospodarzy. Udało im się zbliżyć na jeden punkt (18:17), gdy z półdystansu trafił Frąckiewicz, a na koniec pierwszej kwarty, przewaga Biofarm Basketu wynosiła właśnie jedno oczko (29:28). Ale w drugiej kwarcie, miejscowi znów odskoczyli. Trafiali Metelski, Bręk, a gdy zza linii 6,75 m trafił Rostalski, zrobiło się 50:34 dla poznanian, którzy do przerwy prowadzili 52:41.

Po przerwie, Astoria ruszyła do odrabiania strat, ale zrobiła to w końcówce trzeciej kwarty. Po trafieniach Groda i Szyttenholma, bydgoszczanie zniwelowali przewagę miejscowych do czterech punktów (64:68), by w ostatniej odsłonie zbliżyć się na punkt (70:71 po punktach Nowakowskiego i 74:75 gdy spod kosza trafił Grod). Poznański zespół odpowiedział trafieniami najskuteczniejszych w tym meczu Metelskiego i Fliegera, dzięki czemu bezpieczną przewagę utrzymał do końca spotkania i wygrał ostatecznie różnicą siedmiu punktów.

Dla podopiecznych Grzegorza Skiby nie będzie teraz chwili wytchnienia. Już w najbliższą sobotę w Artego Arenie „Asta” podejmie Energa Kotwicę Kołobrzeg. Początek pojedynku o 17:00.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 19. KOLEJKA – 23.01.2019 R.
BIOFARM BASKET POZNAŃ – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 91:84 (29:28, 23:13, 19:25, 20:18)

BIOFARM BASKET: Metelski 22 (10 zb.), Flieger 18 (8 as.), Jankowski 14 (2×3, 5 zb.), Kurpisz 13 (3×3), Bręk 7 (6 as.) – Rostalski 9 (1×3, 5 zb., 5 as.), Samsonowicz 5, Gruszczyński 3 (1×3), Lewandowski, Woroniecki, Krajewski, Czyż.

ENEA ASTORIA: Grod 24 (7 zb.), Śpica 11 (2×3, 6 zb.), Nowakowski 10 (2×3, 7 as.), Dłuski 9 (1×3), Kukiełka 4 – Szyttenholm 12, Frąckiewicz 9 (6 zb.), Pochocki 3, Kondraciuk 2, Aleksandrowicz.

Sędziowali: Adam Krasuski, Tomasz Konopacki, Krzysztof Krajewski.
Komisarz PZKosz.: Witold Waczyński.