Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePrzerwany wał przeciwpowodziowy w Łęgnowie. „Trwa rozpoznanie” [AKTUALIZACJA]
straż, straż pożarna, pożar
11.12.2018 | 12:23

Przerwany wał przeciwpowodziowy w Łęgnowie. „Trwa rozpoznanie” [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia miało dojść przed godziną dwunastą.

Na zdjęciu: Na miejscu pracują już bydgoscy strażacy. Oceniają obecnie skalę zjawiska.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

We wtorek przed południem na terenie Łęgnowa doszło do przerwania wału przeciwpowodziowego – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL. Strażacy potwierdzają, że interweniują w rejonie ulicy Toruńskiej, ale na razie są oszczędni w szczegółach.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, przerwanie wału doprowadziło do lokalnych podtopień. Na miejscu, to także informacja nieoficjalna, znajdują się dwa zastępy straży pożarnej i dodatkowo dwa auta operacyjne. – Trwa rozpoznanie. Kolejnych informacji nie możemy na razie udzielić – usłyszeliśmy od dyżurnego ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

Z naszych ustaleń wynika, że poza oficerem operacyjnym straży pożarnej na miejscu mają pojawić się przedstawiciele miasta – kierownictwo Wydziału Zarządzania Kryzysowego. – Czekamy na szczegóły – przekazano nam w Bydgoskim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

[AKTUALIZACJA – godz. 12:45]

Wbrew pierwszym doniesieniom, do uszkodzenia wału doszło nie w rejonie Wisły, ale po drugiej stronie ulicy Toruńskiej – w zbiorniku pomiędzy ulicą, oczyszczalnią należącą do spółki Chemwik (to na jej terenie doszło do podtopień) a torowiskiem kolejowym w rejonie stacji Bydgoszcz Łęgnowo. Akcja trwa.


Powiązane treści