Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 4 • L 2
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePrześladowca próbował zabić swoją ofiarę i jej męża
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
06.12.2015 | 12:09

Prześladowca próbował zabić swoją ofiarę i jej męża

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, lecz udało się go odnaleźć.

Na zdjęciu: Najbliższe 2 miesiące spędzi on w więzieniu.

Fot. materiały prasowe KPP Inowrocław

W ubiegły piątek (4 grudnia) na terenie Kruszwicy doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Rozmowa trójki ludzi z pozoru wydawała się normalną czynnością do momentu, gdy jeden z nich wyjął z samochodu kuchenny tasak i ruszył w kierunku napotkanych towarzyszy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Atakowane małżeństwo schroniło się w swoim samochodzie. Słyszeli oni groźby ze strony napastnika, który mówił wprost, że ich pozabija. Jednak skończyło się tylko na wybiciu szyby tasakiem, po czym mężczyzna uciekł. Następnego dnia udało się go złapać dzięki działaniom policjantów z Inowrocławia i Barcina.

31-letni mieszkaniec gminy Barcin od kilku tygodniu prześladował swoją znajomą. Nękał ją nie tylko telefonami i sms-ami, ale również przyjeżdżał do miejsca jej pracy, by poinformować innych pracowników, że zrobi krzywdę kobiecie. Poszkodowana nie wiedziała, jaki był motyw postępowania kolegi. Bała się zachowania mężczyzny, więc powiadomiła inowrocławską policję o jego zachowaniu.

Prześladowca został aresztowany na okres 2 miesięcy, lecz wciąż grozi mu do 5 lat więzienia. Usłyszał on trzy zarzuty: stalkingu, uszkodzenia mienia i gróźb karalnych.

 


Powiązane treści