Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przestępca wpadł podczas rutynowej kontroli. Zamiast siedzieć w więzieniu, jeździł pod wpływem narkotyków

Dodano: 17.11.2020 | 13:20

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany na jednej z głównych ulic miasta.

Fot. Pit1233/wikipedia

Był poszukiwany, zamiast prawa jazdy miał przy sobie narkotyki i kierował pod ich wpływem. Bydgoscy policjanci zatrzymali 37-latka, którego lista zarzutów jest nadzwyczaj długa.

Policjanci pełnili służbę w okolicach al. Jana Pawła II w Bydgoszczy. W pewnym momencie zatrzymali osobowego citroena do rutynowej kontroli. Podczas sprawdzania danych personalnych w policyjnej bazie danych okazało się, że 37-letni kierowca pojazdu jest poszukiwany przez sąd w Szubinie do odbycia kary pozbawienia wolności. – To jednak nie był koniec. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci zwrócili również uwagę na jego zachowanie, które wydawało się podejrzane. Nie mylili się. W kieszeni jego kurtki oraz w pojeździe znaleźli susz roślinny oraz białą substancję – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska z bydgoskiej komendy.

Wstępne badania potwierdziły, ze to kilka gramów marihuany oraz metamfetaminy. Funkcjonariusze postanowili też zbadać mężczyznę pod kątem obecności zabronionych substancji w jego organizmie. Okazało się, że 37-latek kierował pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem zabronionych substancji oraz ich posiadania. Odpowie również za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Dzisiaj (17.11.2020) trafi do zakładu karnego, by odbyć zasądzoną mu wcześniej karę pozbawienia wolności. Dodatkowo grożą mu kolejne trzy lata w więzieniu za przestępstwa ujawnione na al. Jana Pawła II.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments