Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePrzestępcy atakowali kobiety w parku. Jedną z nich uderzyli ciężkim przedmiotem w głowę
21.06.2021 | 12:48

Przestępcy atakowali kobiety w parku. Jedną z nich uderzyli ciężkim przedmiotem w głowę

Na zdjęciu: Policja zatrzymała dwóch mężczyzn.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozboje, do których doszło w Inowrocławiu. Sprawcy wpadli zaledwie kilkadziesiąt minut po powiadomieniu o przestępstwie.

W miniony wtorek (15.06) na terenie Parku Solankowego w Inowrocławiu dwaj mężczyźni zaatakowali kobietę siedzącą na ławce. Uderzyli ją w głowę ciężkim przedmiotem, a następnie wyrwali jej z rąk e-booka i torebkę oraz uciekli. Jeszcze tego samego dnia, ponownie w parku, uderzyli kolejną kobietę i próbowali ukraść jej torebkę. Zaatakowana przeciwstawiła im się, krzyczała i sprawcy postanowili uciec.

Powiadomiony o zdarzeniach dyżurny natychmiast skierował tam policjantów. Mając do dyspozycji patrole inowrocławskiej komendy i pełniących służbę tego dnia na terenie miasta funkcjonariuszy oddziału prewencji w Bydgoszczy, zadysponował ich w rejon Solanek. Podał im też ogólny opis sprawców – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Po około 30 minutach policjanci namierzyli dwóch mężczyzn i wylegitymowali ich. Bardzo szybko ustalili, że to oni właśnie mają związek z przestępstwami. Mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia.

Kryminalni z Inowrocławia zebrali dowody na to, że 37-letni mężczyzna i jego 64-letni kompan są sprawcami dwóch przestępstw. Obaj usłyszeli zarzut usiłowania i dokonania rozboju z niebezpiecznym narzędziem – mówi asp.szt. Drobniecka. W czwartek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do dwunastu lat więzienia. Jako że posługiwali się niebezpiecznym narzędziem, kara nie może być niższa niż trzy lata.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści