Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePrzestępcza majówka dwóch braci. Jeden kierował po narkotykach, drugi je posiadał
Policja
05.05.2018 | 13:01

Przestępcza majówka dwóch braci. Jeden kierował po narkotykach, drugi je posiadał

To kolejny tego typu przypadek w regionie.

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

Policja w Świeciu zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się przestępstw związanych z narkotykami.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 maja na ulicy Wojska Polskiego w Świeciu. O godzinie 19:30 patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki volkswagen polo. Policjant przeprowadzający kontrolę zauważył, że kierowca ma zaczerwienione oczy i rozszerzone źrenice. Mundurowi dokładnie skontrolowali 20-latka i 23-letniego pasażera pojazdu.

Okazało się, że kierujący prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy (wykazały to badania moczu przeprowadzone w szpitalu), a jego starszy brat miał przy sobie woreczek właśnie z tą substancją. 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Jeśli badanie krwi kierowcy ostatecznie potwierdzi zawartość środka odurzającego, odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków. Grodzi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że jazda pod wpływem narkotyków jest tak samo niebezpieczna jak jazda po alkoholu. Rodzi też takie same konsekwencje prawne. Funkcjonariusze cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu odurzonych narkotykami. W codziennej służbie, podczas każdej kontroli drogowej, zwracają uwagę na objawy ewentualnej jazdy samochodem po narkotykach. Policjanci posiadają też odpowiedni sprzęt, który pozwala potwierdzić podejrzenia dotyczące zażycia niedozwolonych środków.


Powiązane treści