Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrzeszło 160 kilogramów tytoniu wiózł na tylnym siedzeniu skody. Wpadł podczas policyjnej kontroli
06.04.2020 | 21:37

Przeszło 160 kilogramów tytoniu wiózł na tylnym siedzeniu skody. Wpadł podczas policyjnej kontroli

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara trzech lat pozbawienia wolności - mówią policjanci.

Na zdjęciu: W skodzie przewożone było ponad 160 kg krajanki tytoniowej.

Fot. KMP Toruń

Ponad 160 kg krajanki tytoniowej przewoził osobową skodą 47-letni mężczyzna. Wpadł podczas policyjnej kontroli w Ostaszewie.

Do policyjnej kontroli doszło w miniony czwartek (2 kwietnia) w godzinach popołudniowych. – Funkcjonariusze w ramach sprawdzenia postanowili zobaczyć, co mężczyzna przewozi w pojeździe – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Podczas przeszukania, policjantów zainteresowały worki jutowe, które znajdowały się na tylnym siedzeniu pojazdu, a kolejne były w bagażniku. W sumie, funkcjonariusze zabezpieczyli osiem takich worków i – jak dodaje podinsp. Dąbrowska – wszystkie nie miały polskich znaków akcyzy. Ale to nie koniec. – Dodatkowo w pojeździe było jeszcze siedem paczek papierosów z symbolem jednej z popularnych marek, które również nie posiadały wymaganych banderol – informuje rzecznik toruńskiej policji.

Po zabezpieczeniu worków, tytoń zważono na komisariacie. Jak się okazało, jego waga przekroczyła 162 kilogramy. – Gdyby towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na blisko 172 tysiące złotych strat – słyszymy od funkcjonariuszy. 47-latka zatrzymano i postawiono mu zarzuty łamania przepisów kodeksu karnego skarbowego, za co grozi mu wysoka grzywna i kara trzech lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści