Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
6C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzetarg na drogę rowerową wzdłuż Grunwaldzkiej wreszcie rozstrzygnięty
Grunwaldzka_SG (2)
05.06.2018 | 12:35

Przetarg na drogę rowerową wzdłuż Grunwaldzkiej wreszcie rozstrzygnięty

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag.

Na zdjęciu: Nowa droga dla rowerów powstanie na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Kraszewskiego.

Fot. Stanisław Gazda

ZDMiKP rozstrzygnął ponowny przetarg na budowę dróg rowerowych wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Pierwsza od dłuższego czasu inwestycja dedykowana wyłącznie rowerzystom ma rozpocząć się w najbliższym czasie.

Plany realizacji infrastruktury rowerowej na Okolu sięgają 2014 roku, kiedy rozpoczęto przygotowywanie koncepcji programowo-przestrzennej. Pierwszy przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji ogłoszono na początku stycznia – zgłosiły się do niego trzy firmy: Kobylarnia, Budimex i Affabre. Ich oferty przekroczyły jednak zakładany budżet na inwestycje, wynoszący 6,47 miliona złotych. Mimo że radni miejscy zgodzili się na zwiększenie środków na inwestycje, przetarg został unieważniony. Przedsiębiorstwo Kobylarnia, które zaproponowało, że zbuduje drogi dla rowerów za 8,78 miliona złotych, nie zgodziło się jednak na przedłużenie terminu związania ofertą.


CZYTAJ WIĘCEJ: Przetarg na DDR wzdłuż Grunwaldzkiej unieważniony


W kwietniu ZDMiKP ogłosił ponowny przetarg na realizacje zadania. 30 maja zarząd dróg ogłosił decyzję o rozstrzygnięciu przetargu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag, która zaproponowała cenę w wysokości 10,8 milionów złotych. Jej konkurenci – Kobylarnia i Budimex złożyli oferty przekraczające 12 milionów złotych.

Drogi rowerowe wzdłuż Grunwaldzkiej powstaną po obu stronach ulicy. Będą one w większości wydzielone, ale na pewnym odcinku ich przebieg będzie wkomponowany w istniejące jezdnie serwisowe. Inwestycja obejmuje też przebudowę ronda Grunwaldzkiego oraz ustawienie nowego oświetlenia i modyfikację sygnalizacji świetlnych. Zgodnie z zapowiedziami, prace mają zostać wykonane w ciągu sześciu miesięcy – roboty na jezdni głównej Grunwaldzkiej odbędą się w wakacje.


Powiązane treści