Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 14 • L 12
18C
Czw
21C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
19C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycjePrzetarg rozstrzygnięty. Wiemy, kto wyremontuje drogę w regionie
saperów_remont_karolszymak (5)
24.04.2019 | 19:32

Przetarg rozstrzygnięty. Wiemy, kto wyremontuje drogę w regionie

W postępowaniu przetargowym zgłosiło się sześć firm.

Na zdjęciu: Prace remontowe na odcinku Drogi Powiatowej 1535C mają potrwać do końca października 2019 r.

Fot. Karol Szymak / archiwum

Sześć firm złożyło swoje oferty w postępowaniu przetargowym na wyremontowanie odcinka Drogi Powiatowej 1535C, która łączy Łochowo i Zamość.

W przetargu swoje oferty złożyły dwie inowrocławskie firmy Transpol Lider i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych InoDrog, a także Budimex (Warszawa), PBDiM Kobylarnia, P.H.U. Rafał Szymczak (Nakło) i Kowalski Budownictwo ze Żnina. I to właśnie ta ostatnia firma wygrała postępowanie.

Urzędnicy bydgoskiego starostwa uznali, że to właśnie oferta złożona przez żnińską firmę była najkorzystniejsza. Cena wybranej oferty wynosi prawie 4 mln zł. Firma zobowiązała się, że gwarancja jakości na wyremontowaną drogę ma wynieść 60 miesięcy. Prace mają potrwać do końca października br.

Prace mają być wykonane na odcinku 2,6 km. Zakres robót obejmować będzie branże drogową, sanitarną i telekomunikacyjną. W ich ramach wycięte i wykarczowane mają być drzewa i krzewy, istniejące ogrodzenia, nawierzchnia zjazdów i chodników zostanie rozebrana. Powstanie nowa jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego, ponadto zaplanowano budowę zjazdów o nawierzchni bitumicznej i kostki betonowej oraz budowę poboczy gruntowych i chodników z kostki betonowej szarej. Przewidziano również budowę drogi rowerowej i sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami do wpustów deszczowych i przebudowę kolizji linii telekomunikacyjnych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści