Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przetargi w gm. Osielsko. Urząd ponowił dwa postępowania

Dodano: 27.11.2023 | 09:49

Na zdjęciu: Urząd Gminy w Osielsku ponowił dwa przetargi na ważne inwestycje

Fot. IN

Urząd Gminy w Osielsku ponowił dwa przetargi na ważne inwestycje. Mowa o budowie tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu oraz przebudowie budynku ośrodka zdrowia w Maksymilianowie.

Jeżeli chodzi o przebudowę i rozbudowę budynku ośrodka zdrowia w Maksymilianowie to do pierwszego przetargu zgłosiło się aż 10 firm. Problem w tym, że firmy zażądały więcej pieniędzy niż planowała gmina. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 2 mln 374 tys. zł. Urzędnicy z Osielska szacowali, że inwestycja może pochłonąć 1 mln 800 tys. zł, Przetarg został unieważniony. Niedawno ogłoszono kolejne postępowanie. Oferty można składać do 1 grudnia. Zakres zadania obejmuje m.in. zmianę sposobu użytkowania budynku, rozbudowę i przebudowę budynku, wymianę instalacji wewnętrznych, budowę przyłącza wodociągowego, przebudowę przyłącza kanalizacyjnego, kompleksowy remont zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynku, termomodernizację budynku, prace budowlane związane z zagospodarowaniem terenu oraz budowę zjazdu z drogi gminnej.

Tymczasowa szkoła modułowa

Sprawa zaprojektowania i budowy tymczasowej szkoły modułowej w Niemczu jest bardziej skomplikowana. Gmina Osielsko zmaga się z problemem przepełnienia szkół. Rozwiązaniem miała być budowa nowej szkoły na pograniczu Niemcza i Osielska. Pojawiły się jednak kłopoty m.in. z dokumentacją projektową oraz finansowaniem inwestycji. Dlatego do czasu wybudowania nowej szkoły postanowiono przy Szkole Podstawowej w Niemczu uruchomić tymczasową placówkę modułową. W pierwszym przetargu najtańsza oferta opiewała na kwotę 2 mln 71 tys. zł, jednak ją odrzucono. Kolejna najtańsza propozycja była na 2 mln 607 tys. zł. Gmina planowała przeznaczyć na to zadanie kwotę 1 mln 670 tys. zł, czyli o prawie 1 mln zł za mało. Przetarg został zatem unieważniony. W kolejnym przetargu oferty znowu były wyższe. Dlatego poproszono radnych o zwiększenie funduszy. Konkretnie o przeznaczenie dodatkowych 630 tys. zł, aby można było rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Radni zgodzili się i… przetarg został unieważniony. Na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osielsko pojawiła się informacje, że oferta za 2 mln 179 tys. zł nie podlega ocenie. Oferta ta została odrzucona. W uzasadnieniu nie ma informacji dlaczego odrzucono ofertę wykonawcy. W związku z brakiem możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia przetarg został unieważniony. Teraz ogłoszono już trzecie postępowanie. Oferty można składać do 7 grudnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments