Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przewód elektryczny wystający z wody na plaży. Nadzór budowlany nie stwierdził uchybień

Dodano: 25.05.2023 | 09:07

Na zdjęciu: Część mieszkańców ma obawy, czy takie zastosowanie jest bezpieczne

Fot. nadesłane

Wracamy do sprawy przewodu elektrycznego wystającego z wody na plaży w Pieczyskach (gm. Koronowo). Sporo mieszkańców zastanawiało się czy jest to bezpieczne i zgodne z prawem. Nadzór budowlany twierdzi, że wszystko jest w porządku.

Mowa o popularnej plaży w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim. Miejsca chętnie odwiedzanego w okresie letnim przez mieszkańców całego regionu oraz turystów. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia wystającego z wody przewodu. W sprawę zaangażował się radny Rady Miejskiej w Koronowie Piotr Mitera. Pytał on o to władze Koronowa podczas jednej z sesji.

Dotykanie kabla jest niebezpieczne

Podczas sesji zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski przekazał, że kabel ten jest prawomocnie umiejscowiony zgodnie z wyrokiem sądu, który nakazał służebność. Pracownicy przykryli go ziemią. Jednocześnie stwierdził, że dotykanie tego kabla jest niebezpieczne, ponieważ jest to przyłącze czynne.

„Wyroki prawomocne są niewzruszalne”

– Sprawa o utworzenie służebności została założona przed sądem jeszcze w ubiegłej kadencji i został wydany wyrok – odniósł się natomiast do sprawy zastępca burmistrza Sławomir Marszelski. – Co przyświecało sądowi to będzie zapewne obszerne uzasadnienie sądu, ale wyroki prawomocne są niewzruszalne – dodał.

Nie stwierdzono uchybień

Niedawno radny Mitera otrzymał w tej sprawie odpowiedź na piśmie. Dokument sporządził Piotr Kazimierski – zastępca burmistrza i jednocześnie dyrektor MGOSiR Koronowo, a podpisał się pod nim Sławomir Marszelski – również zastępca burmistrza. W piśmie czytamy: – Informujemy, że właściciel kabla przebiegającego przez plażę w Pieczyskach odpowiednio go zabezpieczył. Podczas kontroli przez inspektora Nadzoru Budowlanego w dniu 15.05.2023 r. pan inspektor nie stwierdził żadnych uchybień.

Radny Piotr Mitera zaznaczył, że zwróci się o protokół z przeprowadzonej kontroli.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Białoruś
Białoruś
11 miesięcy temu

Krótko i na temat , widziałem i słyszałem wypowiedzi podczas sesji RM . Pan radny Piotr Mitera co można stwierdzić oglądając sesje zapytał o przewód który zauważył na plaży w Pieczyskach częściowo w wodzie . Odpowiedzi ze strony UM było wiele . To wyrok sądu i za czasów byłego burmistrza, nam również się to niepodoba i zapewne byłemu burmistrzowi też , widać gołym okiem jego głębokość że w tej kwestii zgłosiliśmy sprawę do Nadzoru budowlanego , nasi pracownicy przykryli ten kabel ziemią , a nadzór budowlany nie stwierdził uchybień ?. Szanowni Państwo jeżeli zauważymy dziurę na drodze z przewodem prądu… Czytaj więcej »

Disneyland
Disneyland
11 miesięcy temu

Współczuje Państwu z całego serca . I Dziękuje burmistrzowi Panu Patrykowi Mikołajewskiemu za szybką pomoc w zasypany tego czegoś co tu napisano . To ogromna odwaga zareagować jeszcze przed kontrolą i nieszczęściem które mogło się w każdej minucie wydarzyć . Dziękujemy burmistrzu .