Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 3 • L 2
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzewodnik po Roll&Run MetropoliaBydgoska.pl
29.08.2017 | 17:13

Przewodnik po Roll&Run MetropoliaBydgoska.pl

Zawody odbędą się już 2 września.

Na zdjęciu: Roll&Run to rywalizacja w dwuboju.

Fot. mat. prasowe


Już 2 września w Bydgoszczy odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego sportowego wydarzenia – Roll&Run MetropoliaBydgoska.PL. To jedyna impreza w Polsce, gdzie uczestnicy mogą wziąć udział w rywalizacji w dwuboju – biegu oraz jeździe na rolkach.

Zmagania w ramach Roll&Run adresowane są zarówno do zawodników profesjonalnych, doświadczonych, jak również amatorów i osób debiutujących. Dlatego też organizatorzy przygotowali dwa dystanse rolkowe:

ROLKI SZYBKIE – 18 kilometrów
ROLKI FITNESS – 7 kilometrów

W zmaganiach na dłuższym dystansie mogą zaprezentować się wszyscy zawodnicy. W rolkach fitness – jedynie zawodnicy-amatorzy oraz debiutanci, którzy spełnią wymóg regulaminowy.

“Prawo udziału w zmaganiach rolek fitness mają tylko uczestnicy poruszający się na rolkach z wysokim butem i kółkami nieprzekraczającymi średnicy 90 milimetrów. Osoby niespełniające tych wymogów będą zdyskwalifikowane. Organizator zastrzega sobie prawo do sprawdzenia rolek zawodników przed startem”.

Drugim elementem imprezy będzie naturalnie bieg. Główna rywalizacja odbędzie się na dystansie 8 kilometrów. – Długość trasy jest wymierzona pod względem dostępności dla zawodników na każdym szczeblu wytrenowania – mówi Łukasz Telejko, dyrektor bydgoskich zawodów.

Ale to nie koniec – dla dzieci oraz młodzieży przygotowano także dystanse krótsze, i to zarówno biegowe, jak i rolkowe. – Wszyscy uczestnicy zostaną podzielenie na kategorie wiekowe – będą mieli do pokonania różnorodne dystanse nieprzekraczające kilometra – dodaje Telejko.

DYSTANSE DLA DZIECI ORAZ MŁODZIEŻY
D0 (do 6 lat) – 100 m,
D1 (7-9 lat) – 300 m,
D2 (10-12 lat) – 500 m,
D3 (13-16 lat) – 800 m.

Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet startowy z niespodzianką. Dodatkowo zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody oraz puchary.

Pod względem liczby zawodników startujących na rolkach impreza Roll&Run MetropoliaBydgoska.PL plasuje się w czołówce imprez krajowych. Organizatorzy przygotowali limity uczestników:

Rolki Fitness – 100 uczestników,
Rolki Szybkie – 150 uczestników,
Dwubój – 30 uczestników,
Bieg Główny – 200 uczestników,
Rolki Dziecięce – 100 uczestników,
Bieg Dziecięcy – 100 uczestników.

W ramach Roll&Run Metropolia Bydgoska.PL odbędzie się również klasyfikacja drużynowa. Drużyny muszą liczyć minimum 4 osoby. Klasyfikacja generalna będzie obejmowała konkurencje: Rolki Szybkie oraz Bieg Główny.

HARMONOGRAM ROLL&RUN METROPOLIABYDGOSKA.PL
8:00 – otwarcie biura zawodów
9:30 – start zawodów dla dzieci i młodzieży
10:30 – dekoracje dzieci i młodzieży
11:00 – start Rolek Fitness
12:30 – start Rolek Szybkich
14:30 – dekoracje Rolek Fitness i Rolek Szybkich
15:30 – start Biegu Głównego
17:00 – dekoracja Biegu Głównego, Dwuboju oraz zakończenie imprezy.

Biuro zawodów będzie czynne w przeddzień Roll&Run – w piątek, 1 września w godzinach 16:00 – 20:00 w Decathlon Fordon.

HARMONOGRAM PRACY BIURA ZAWODÓW – 2 WRZEŚNIA
8:00 – 9:00 – dzieci oraz młodzież
8:00 – 10:30 – Rolki Fitness
8:00 – 12:00 – Rolki Szybkie oraz Dwubój
8:00 – 15:00 – Bieg Główny

PRZEBIEG TRASY
Ze względu na remont torowiska wzdłuż ulicy Lewińskiego trasa zawodów została zmieniona. Dzięki tej zmiane uczestnicy będą mieli okazję rywalizować na najszybszej trasie w Polsce. Wszystkie zmagania będą odbywać się na ulicy Kamiennej.

Start oraz meta zlokalizowane będą nieopodal skrzyżowania ulic Kamiennej i Fordońskiej. Nawrót będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Kamiennej i Łęczyckiej.

Liczba pętli dla zawodników poszczególnych konkurencji:
Rolki Fitness – 2 pętle (łącznie 7 km),
Rolki Szybkie – 5 pętli (łącznie 18 km),
Bieg Główny – 2 pętle (łącznie 7 km).

W związku ze zmianą trasy uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa Roll&Run MetropoliaBydgoska.pl na trasie Decathlon Fordon – Sport Factory. Autobusy będą kursowały co 15 minut z przystanku usytuowanego pod sklepem Decathlon Fordon. Lina autobusowa będzie dostępna dla wszystkich zawodników oraz kibiców.

NAGRODY
Łączna pula nagród na zawody Roll&Run MetropoliaBydgoska.PL przekroczyła 10 tysięcy złotych. Zwycięzcy kategorii OPEN w konkurencjach: Rolki Szybkie, Rolki Fitness oraz Bieg Główny otrzymają karty podarunkowe do sklepu sportowego Decathlon Fordon oraz puchary ufundowane przez Patronów Honorowych.

Zwycięzcy kategorii wiekowych w konkurencjach Rolki Szybkie oraz Bieg Główny otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz statuetki. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa (4 osoby w drużynie w konkurencjach Rolki Szybkie oraz Bieg Główny) oraz Mistrzostwa Grupy Run Bydgoszcz.


Powiązane treści