Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przewoził nielegalne papierosy. Myślał, że zapłaci i policjanci zapomną

Dodano: 30.09.2023 | 14:57

Na zdjęciu: Nielegalny towar został skonfsikowany przez policjantów.

Fot. KPP Inowrocław

10 lat pozbawienia wolności grozi 54-letniemu inowrocławianinowi, który wiózł tytoń i papierosy bez akcyzy. Próbował uniknąć odpowiedzialności i zaproponował policjantom łapówkę.

W środę (27.09) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Inowrocławia uzyskali informację o pojeździe, którym miał jechać mężczyzna przewożący nielegalny towar. Policjanci wystawili punkt kontrolny w miejscowości Kłopot i tam zatrzymali samochód marki Peugeot.

Kierowca przewoził pojazdem 320 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz paczkę z tytoniem o wadze pół kilograma. – Gdy usłyszał, że zostanie zatrzymany, zaproponował policjantom 6 tysięcy złotych za to, że funkcjonariusze wypuszczą go. To tylko pogorszyło sytuację 54-letniego inowrocławianina -mówi asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę. Skarb Państwa stracił przez działalność mężczyzny ponad 8 500 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący paserstwa akcyzowego. Poniesie też konsekwencje za próbę wręczenia policjantom łapówki. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu 10 lat więzienia i grzywna.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments