Bydgoszcz
9C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 11 • L 8
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPrzewozy Regionalne ogłosiły przetarg na pociągi. Ofertę złożyła Pesa
Link Pesa Bydgoszcz
07.05.2019 | 16:10

Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na pociągi. Ofertę złożyła Pesa

Bydgoska firma była jedyną, która złożyła ofertę w tym postępowaniu.

Na zdjęciu: Pesa produkuje pociągi Link. Czy dwa takie składy trafią do Przewozów Regionalnych?

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoska Pesa jako jedyna firma złożyła ofertę na dostawę dwóch używanych spalinowych zespołów trakcyjnych dla Przewozów Regionalnych.

Rzecznik przewoźnika Dominik Lebda tłumaczył w portalu Rynek-Kolejowy.pl, że spółka musiała zakupić dwa używane pociągi, a nie nowe. – Zadecydowały aspekty ceny oraz dostępności tego typu taboru kolejowego – mówił Lebda. Swoją ofertę w przetargu złożyła bydgoska Pesa, która zaoferowała dostawę dwóch używanych składów typu Link.

Rynek Kolejowy poinformował, że bydgoska firma posiada dwa takie pociągi, które zostały wyprodukowane w 2015 roku dla koncernu Netinera pociągi, ale niemiecki przewoźnik ich nie odebrał. Wówczas Pesa oferowała je w przetargu Kolei Dolnośląskich, ale te nie zdecydowały się na ich zakup z uwagi na cenę. Miały one budżet 22,1 mln zł brutto, podczas gdy bydgoska firma chciała 25,5 mln zł.

Podobna sytuacja pojawiła się teraz. Przewozy Regionalne na skład chcą przeznaczyć brutto kwotę 11,5 mln zł, podczas gdy dostawę pojazdów wyceniono na 12,8 mln zł. Jak się okazuje, Pesa złożyła w tym przetargu jedyną ofertę w obu zadaniach. Jaki będzie dalszy krok zamawiającego? Tego nie wiadomo, Przewozy Regionalne w najbliższym czasie zadecydują, czy zostanie podniesiony budżet na zrealizowanie tego zadania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści