Bydgoszcz
4C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
10C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePrzez dwa miesiące podpalał kontenery na śmieci na Błoniu. Wpadł w ręce kryminalnych i usłyszał zarzuty
zatrzymanie_ podpalenie kontenerów na Błoniu - KWP Bydgoszcz
19.06.2019 | 19:51

Przez dwa miesiące podpalał kontenery na śmieci na Błoniu. Wpadł w ręce kryminalnych i usłyszał zarzuty

Mężczyźnie postawiono już zarzuty.

Na zdjęciu: 32-latek w środę został doprowadzony do prokuratury Bydgoszcz-Południe.

Fot. KWP Bydgoszcz

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 32-letni mężczyzna, który w okresie od kwietnia do czerwca dokonał dziewięciu podpaleń kontenerów na śmieci na bydgoskim Błoniu.

Jak informuje bydgoska policja, w sumie w wyniku dziewięciu zdarzeń spaleniu uległo 21 pojemników do segregacji śmieci. Do tych pożarów dochodziło w okresie od kwietnia do czerwca br. – Policjanci z bydgoskiego Błonia otrzymywali zgłoszenia o pożarach śmietników, ale nie tylko – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do tych zdarzeń dochodziło na ul. Stawowej, Waryńskiego, Wysokiej i Koszarowej, a konsekwencją dwóch z nich było spalenie wiaty śmietnikowej i stopienie zadaszenia sklepu. – Sprawca podpalił również wycieraczkę przed drzwiami mieszkania, co spowodowało także nadpalenie samych drzwi – dodaje podkom. Kowalska i precyzuje, że straty łączne zostały oszacowane na kwotę ponad 11,7 tys. zł na szkodę różnych podmiotów.

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę w miniony poniedziałek, gdy ten wychodził z jednego z osiedlowych sklepów i od razu przewieziono go do policyjnej izby zatrzymań. – Zebrany przez policjantów materiał dowodowy jednoznacznie wskazywał, że pożary są wynikiem celowego działania człowieka – przyznaje podkom. Lidia Kowalska. Funkcjonariuszom w wyjaśnieniu zdarzeń pomogły również zabezpieczone nagrania z kamer monitoringu, które potwierdzało ich przypuszczenia, że za tymi podpaleniami stoi człowiek.

W środę mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. Postawiono mu zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec 32-latka zastosowano dozór policyjny, co oznacza, że pięć razy w tygodniu będzie on musiał stawiać się na komisariacie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści