Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePrzez sześć lat zmuszał partnerkę do prostytucji. W końcu trafił za kraty
12.03.2016 | 10:44

Przez sześć lat zmuszał partnerkę do prostytucji. W końcu trafił za kraty

Bulwersująca sprawa zakończyła się w miniony czwartek zatrzymaniem 31-latka podejrzanego o znęcanie się i przymuszanie do nierządu o trzy lata młodszej kobiety.

Na zdjęciu: 31-latek spędzi w areszcie co najmniej trzy miesiące.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Szeroko zakrojoną akcję przeprowadzili w ostatnich dniach policjanci z Bydgoszczy, Torunia, a także funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i antyterroryści. Doprowadziła ona do zatrzymania 31-letniego mężczyzny, który przez sześć lat zmuszał swoją partnerkę do prostytucji.

Obraz, który wyłonił się po zebraniu dowodów, jest trudny do opisania. Nawet dla doświadczonych funkcjonariuszy – mówią śledczy. Kryminalni z Bydgoszczy we współpracy z prokuraturą zaczęli działać po tym, gdy do mundurowych ze Szwederowa zgłosiła się 28-latka. Zeznała, że od 2010 roku jest zmuszana przez swojego partnera do prostytucji. Na ten krok zdecydowała się w konsekwencji gróźb, że 31-latek wywiezie ich 3,5-letnią córkę w nieznane jej miejsce.

Działania funkcjonariuszy z miasta nad Brdą wspierali policjanci z Torunia oraz CBŚ. Na podstawie materiału dowodowego ustalono, że kobieta była bita, zastraszana, upokarzana i zmuszana do prostytucji w klubach i agencjach towarzyskich na terenie Polski, Niemiec oraz Szwajcarii. – Wykorzystując swoją przewagę, kontrolował kobietę „rozliczając” ją z liczby klientów i zarobionych w ten sposób pieniędzy. Materiał dowodowy wskazuje również na znęcanie się psychiczne i fizyczne mężczyzny nad pokrzywdzoną, w okresie 6 lat oraz pozbawianie jej wolności przez zamykanie w mieszkaniu – wyjaśnia podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Równolegle ze zbieraniem dowodów przestępczego procederu mężczyzny, policjanci przygotowywali się do jego zatrzymania. – Strategię opracowywali policyjni negocjatorzy, ponieważ z 31-latkiem przebywała jego córka – ujawniają śledczy pracujący przy tej sprawie. Wreszcie, w miniony czwartek, 10 marca na terenie Torunia mężczyzna został zatrzymany. Dziecko trafiło pod opiekę matki. Pokrzywdzona została objęta pomocą psychologa.

Na podstawie zebranego materiału zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzuty zmuszania do prostytucji i czerpania z tego tytułu korzyści. Zarzuca się mu także ciężkie uszkodzenie ciała, podawanie narkotyków oraz stosowanie gróźb karalnych. Policjanci twierdzą także, że sprawa jest rozwojowa, a poszkodowane mogły zostać również inne kobiety. W piątek sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.


Powiązane treści