Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzy Szarych Szeregów jest już gotowy jeden nowy parking. Drugi w trakcie budowy [ZDJĘCIA]
26.07.2018 | 09:42

Przy Szarych Szeregów jest już gotowy jeden nowy parking. Drugi w trakcie budowy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Parking wybudowany i w budowie.

Fot. Stanisław Gazda

Zakończyła się budowa jednego z dwóch parkingów w rejonie ul. Szarych Szeregów. Kierowcy już na nim parkują.  parkować. Trwa budowa nowych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy.

To kolejny projekt związany z budową parkingów w tej części osiedla Kapuściska. Zadanie realizowane będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja kosztuje pół miliona złotych.

Za sprawą pierwszego parkingu w tamtym rejonie przybyło 23  miejsca parkingowe  zlokalizowane pomiędzy blokami z numerem 9,11 i 13.  Budowa parkingu była kontynuacją zadania sprzed 2 lat. Wówczas oddano do użytku 15 miejsc. Teraz, dzięki zakończeniu inwestycji  na placu pomiędzy budynkami mogą zaparkować 38 pojazdów.. W najbliższych dniach wykonane zostanie jeszcze oznakowanie oraz zagospodarowanie przyległego terenu zielenią.

Nowe miejsca parkingowe powstają  też budowane  prostopadle do ulicy na wysokości bloku z numerem 2. Zaprojektowano tam 27 stanowisk. Obecnie prowadzone są prace ziemne i przy przebudowie chodnika.

Na wszystkich parkingach część miejsc zostanie zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Poza tym ustawione zostaną stojaki na rowery. Cała inwestycja kosztuje ponad 546 tysięcy złotych. Nowe parkingi będą też objęte 5-letnią gwarancją. Zakończenie wszystkich prac i odbiory  planowane są do końca sierpnia.

Ten projekt inwestycyjny zgłosili oraz wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kapuścisk w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on poparcie 624 mieszkańców.


Powiązane treści