Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePrzy szkole na Kapuściskach powstanie park kieszonkowy. Zaplanowano liczne atrakcje
sp 46 bydgoszcz
21.05.2021 | 10:51

Przy szkole na Kapuściskach powstanie park kieszonkowy. Zaplanowano liczne atrakcje

Na zdjęciu: Park kieszonkowy powstanie przy SP 46 na Kapuściskach.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Na Kapuściskach, przy Szkole Podstawowej nr 46, powstanie atrakcyjnie wyposażony park kieszonkowy. Inwestycję wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Realizacja parku kieszonkowego przy szkole na Kapuściskach zdobyła blisko 180 głosów w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – Na jej realizację zabezpieczyliśmy 340 tysięcy zł – przekazują urzędnicy. Jak informuje urząd miasta, w pierwszej kolejności niezbędne jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu. Planowana jest gruntowna modernizacja placu przy podstawówce, znajdującego się pomiędzy budynkiem szkoły i sięgaczem ul. Zdrowotnej. Urzędnicy podkreślają, że ma on powierzchnię około 3 tysięcy metrów kwadratowych.

Obecnie trwa postępowanie, w którym wyłoniony zostanie projektant. Zakładamy, że dokumentacja będzie kompletna już latem, co pozwoli jeszcze w tym roku zlecić prace budowlane – informuje ratusz. Wstępne założenia przewidują między innymi wyrównanie terenu, wykonanie nowych trawników, prace przy istniejących nasadzeniach i posadzenie 10 sztuk klonów kulistych, a także dodanie elementów „żywej architektury” (np. tunelu z wikliny z istniejących drzewek i krzewów).

Ponadto, na terenie SP 46 uzupełnione zostaną elementy małej architektury (ławki z oparciem, kosze na śmieci, stół do tenisa stołowego, słupki do zawieszenia siatki). Ustawiona zostanie też obszerna, zadaszona wiata ze stołami i siedziskami. W planach jest również realizacja miejsca kreacji twórczej.

Ścieżki na terenie parku kieszonkowego zostaną wykonane z nawierzchni mineralnej i płytkowo-trawnikowej. Poza tym przy szkole ma powstać ogródek z grządki w skrzyniach, ustawienie siedziska naturalnego (np. z drewna). Prace obejmą też rozebranie zniszczonego ogrodzenia terenu parku oraz montaż nowego z furtką. Koncepcja parku kieszonkowego uwzględnia również rezerwę terenu pod przyszłe miasteczko ruchu rowerowego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści