Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przy wjeździe do Bydgoszczy stanął myśliwiec. Tak WZL nr 2 promują miasto!

Dodano: 18.07.2020 | 19:17

Na zdjęciu: Tak prezentuje się samolot, który stanął przy ulicy Szubińskiej.

Fot. WZL nr 2

Przy bramie wjazdowej do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 przy ulicy Szubińskiej stanął pomalowany w bydgoskie barwy myśliwiec Su-224M. Jak podkreśla spółka, ma on witać podróżnych przybywających od strony Poznania.

Odnowiony samolot kilka dni temu został ustawiony przy bramie głównej do bydgoskich zakładów lotniczych. Jest on doskonale widoczny z ulicy Szubińskiej, będącej drogą wylotową w kierunku Białych Błot, Szubina i Poznania. Myśliwiec został pomalowany w barwy Bydgoszczy –  podkreśla to fakt, że Bydgoszcz należy do jednego z najstarszych ośrodków lotniczych w Polsce.

WZL Nr 2 w Bydgoszczy są głównym partnerem wspierającym i zabezpieczającym eksploatację statków Sił Powietrznych RP, w tym samolotów Su-22. Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku, Polska kupiła 90 maszyn operacyjnych w wersji Su-22M4 oraz 20 maszyn szkolno-bojowych w wersji Su-22UM3K. W ostatnich latach WZL nr 2 w Bydgoszczy realizowały kontrakty związane z remontem ostatnich kilkunastu użytkowanych maszyn tego typu oraz niezbędnych podzespołów. Samoloty Su-22 posiadają niską wartość bojową, jednak są intensywnie wykorzystywane do celów szkoleniowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Observer
Observer
3 lat temu

A czemu nie wita wjeżdżających?