[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Przygotowania do sezonu wystartowały. Bydgoskie siatkarki za dwa miesiące rozpoczną walkę w Tauron Lidze

Dodano: 26.07.2021 | 17:43

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozpoczęły w poniedziałkowe popołudnie przygotowania do nowego sezonu w Tauron Lidze.

Fot. Szymon Fiałkowski

Rozpoczynający się pod koniec września sezon Tauron Ligi Siatkarek będzie trzydziestym w najwyższej klasie rozgrywkowej dla Pałacu Bydgoszcz. Zespół Piotra Mateli rozpoczął właśnie przygotowania do ligi.

Na inauguracyjnym treningu, bydgoskie siatkarki spotkały się w poniedziałek (26 lipca). Zabrakło na nim jedynie brazylijskiej przyjmującej Mariany Cassemiro. Pojawiła się za to druga z zagranicznych zawodniczek w składzie dziewiątego zespołu minionego sezonu Tauron Ligi – Czarnogórka Tatjana Bokan.

Przed bydgoskimi siatkarkami w najbliższych dniach występ w turnieju Grand Prix PreZero Polskiej Ligi Siatkówki na plaży w Gdańsku (będzie to rywalizacja drużyn Tauron Ligi w siatkówce plażowej, a Pałac bronić będzie w nim tytułu wywalczonego przed rokiem). Pałac przed sezonem weźmie udział też w dwóch turniejach. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia w Pile, gdzie obok bydgoszczanek i gospodarza PTPS-u wystąpią jeszcze dwa inne zespoły z Tauron Ligi: Joker Świecie i IŁ Capital Legionovia Legionowo. Znacznie mocniej obsadzony będzie turniej w Goleniowie (3-5 września). Tam prócz Pałacu zobaczymy mistrza kraju, Grupę Azoty Chemika Police, BKS Bielsko-Biała oraz uczestnika Ligi Mistrzyń, niemiecki Palmberg Schwerin.

Oprócz dwóch turniejów, Pałac ma w planach jeszcze gry kontrolne we wrześniu. Na ten moment, nie wiadomo z kim bydgoszczanki zagrają dwa mecze w weekend 11-12 września, zaś tydzień później (17-18.09), zespół Piotra Mateli zagra dwumecz z Jokerem. Nowy sezon Tauron Ligi Siatkarek rozpocznie się w ostatni weekend września (24-26.09), a Polskie Przetwory Pałac rozpoczną go od wyjazdowego pojedynku z E.Leclerc Moya Radomką Radom.

Przygotowania do sezonu wystartowały. Bydgoskie siatkarki za dwa miesiące rozpoczną walkę w Tauron Lidze
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments