Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzygotowania ruszyły. Siatkarze Chemika po pierwszym treningu [ZDJĘCIA]
02.08.2018 | 21:19

Przygotowania ruszyły. Siatkarze Chemika po pierwszym treningu [ZDJĘCIA]

Bydgoscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi, który rusza 13 października.

Na zdjęciu: Siatkarze Chemika mają już za sobą pierwszy trening.

Fot. Stanisław Gazda

Wczoraj cały dzień poświęcony na badania medyczne, a dzisiaj pierwsze zajęcia w hali. Siatkarze Chemika na dobre ruszyli z przygotowaniami do nowego sezonu PlusLigi.

To będzie zupełnie nowy zespół. – Powinniśmy pamiętać w jakim jesteśmy miejscu – przypomina trener siatkarzy Chemika. Jakub Bednaruk. – Nastroje w zespole są bardzo dobre. Cieszymy się, że wreszcie możemy wystartować z przygotowaniami – mówi szkoleniowiec bydgoskiego zespołu. Zajęcia w hali mają być uzupełniane również grą w siatkówkę plażową.

Klub zamknął także budowę składu na nowy sezon. Ostatnim nabytkiem został wychowanek Jan Lesiuk, który dwa ostatnie sezony spędził w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki. – Mamy piętnastu zawodników w składzie. Na tę chwilę skład jest zamknięty – przyznaje Bednaruk. Lesiuk wraz z Serbem Nikolą Kovaceviciem mają skupić się na grze w defensywie, zaś ofensywnymi przyjmującymi będą Paweł Gryc (przestawiony na tę pozycję z ataku) oraz Bartłomiej Lipiński.

W inauguracyjnych zajęciach brali udział wszyscy zawodnicy. – Zależało mi na pozyskaniu graczy z serduchem i tych, którzy mają za sobą przeszłość gry w naszej lidze – przypomina Jakub Bednaruk. Pytany o cel na ten sezon odpowiada wprost: – Chciałbym uniknąć tych wszystkich historii, które miały miejsce w ubiegłym sezonie. Nie mówię na razie o żadnym miejscu, więcej będę mógł powiedzieć na koniec listopada lub na początku grudnia.

Siatkarze przed ligą wezmą udział w czterech towarzyskich turniejach. Pierwszy z nich – już za niespełna miesiąc. We Włoszczowej (7-8 września), rywalami Chemika będą Cerrad Czarni Radom, GKS Katowice i MKS Będzin. Tydzień później (14-15.09., gospodarz do ustalenia), bydgoszczanie zmierzą się z Treflem Gdańsk, PGE Skrą Bełchatów oraz niemieckim Netzhoppers. Potem udadzą się do Suwałk na memoriał Józefa Gajewskiego (20-22.09), a tam przeciwnikami bydgoskich siatkarzy będą drużyny Trefla, Indykpolu AZS Olsztyn i Ślepska, a na zakończenie w Solcu Kujawskim odbędzie się memoriał Wojciecha Wesołowskiego (28-29.09), gdzie swój udział potwierdziły zespoły Onico Warszawa, Trefla Gdańsk i Berlin Recycling Volley.


Powiązane treści