Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePrzypadkowe spotkanie policjanta i złodziei. Podczas zaplanowanej akcji kradzieży… kawy
16.10.2017 | 11:52

Przypadkowe spotkanie policjanta i złodziei. Podczas zaplanowanej akcji kradzieży… kawy

Na zdjęciu: Do kradzieży doszło na terenie jednego z marketów w Nakle.

Fot. wolny dostęp

Podejrzane zachowanie trzech osób wzbudziło czujność policjanta z nakielskiej „patrolówki', który w sobotnie popołudnie spacerował z rodziną. Funkcjonariusz zatrzymał złodziei i został pobity przez jednego z nich. 

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 14:30 na ul. Ks. Skargi w Nakle. Podczas spaceru z rodziną policjant z nakielskiej „patrolówki” zauważył trzy osoby zmierzające w kierunku marketu. Cała trójka była doskonale znana funkcjonariuszowi z racji podejmowanych wobec nich interwencji związanych z kradzieżami. Sytuacja wydała się policjantowi o tyle podejrzana, że będąca w tej trójce kobieta stanęła przed drzwiami wejściowymi do sklepu, następnie jeden z mężczyzn pozostał w przedsionku pomiędzy drzwiami wejściowymi a tymi, które bezpośrednio prowadzą na halę sprzedaży. Na halę z kolei wszedł trzeci podejrzany. Policjant szybko przeanalizował sytuację i podejrzewając, że mężczyzna, który wszedł do sklepu będzie próbował coś z niego ukraść, a następnie uciec przez drzwi, które z zewnątrz otworzą mu wspólnicy, bez chwili namysłu ruszył w stronę drzwi wejściowych sklepu.

Jego przypuszczenia szybko się potwierdziły. Mężczyzna, który wszedł na halę, zabrał z niej dwie zgrzewki kawy o łącznej wartości prawie 600 złotych. Złodziej próbował wydostać się ze sklepu przez drzwi, które otwierali mu wspólnicy. Jednak na widok nieumundurowanego policjanta, mężczyzna porzucił skradzione rzeczy i próbował uciekać. Na nic to się jednak zdało, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariusza. To zatrzymanie na tyle wzburzyło wspólniczkę złodzieja, że kopiąc policjanta i odpychając go, próbowała uwolnić swojego kompana. Drugi z mężczyzn, wykorzystując zamieszanie, uciekł. Przy pomocy pracownika ochrony marketu kobieta została także zatrzymana, a na miejsce wezwano patrol mundurowych.

Policjanci dowieźli podejrzanych do komendy. Tam 28-latka usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz kradzieży. Zarzut kradzieży usłyszał także 29-latek, który ukradł kawę z marketu. Niebawem taki sam zarzut zostanie przedstawiony ich 27-letniemu kompanowi, którego personalia są znane, a jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza kara do lat 3. Zachowanie całej trójki oceni sąd – informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.


Powiązane treści