Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Przystanek Alaska. Zrób sobie przerwę na krańcu świata [KONKURS]

Dodano: 11.01.2022 | 19:17

Na zdjęciu: Autorem książki jest Damian Hadaś.

Fot. AW

Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest książka “Alaska. Przystanek na krańcu świata”. O czym pisze w niej Damian Hadaś?

Aby wygrać wystarczy, że wyślesz e-maila na adres: konkurs@metropoliabydgoska.pl. W tytule napisz „Konkurs książka”. W treści wiadomości podaj swoje imię, nazwisko oraz odpowiedz na pytanie konkursowe: Dlaczego chcesz przeczytać tę książkę?

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 16 stycznia 2022 r. do godziny 22:00. Nagrodzimy autora najciekawszej odpowiedzi. O wygranej poinformujemy zwycięzcę w wiadomości zwrotnej. Książki będą do odbioru w siedzibie redakcji  MetropoliaBydgoska.PL przy ul. Kościuszki 27B w Bydgoszczy.


Opis książki:

Czy na Alasce płaci się mieszkańcom za życie?
Kto, jak i dlaczego wciąż poluje tam na wieloryby?
Co zrobić, gdy stanie się oko w oko z łosiem?

Witajcie na Alasce! – największym i najrzadziej zaludnionym stanie Ameryki, gdzie na kilometr kwadratowy przypada pół mieszkańca, a do stolicy nie prowadzi żadna droga lądowa. Żyje się tutaj w otoczeniu zapierającej dech w piersiach dzikiej przyrody i na granicy płyt tektonicznych, więc doświadczenie trzęsienia ziemi jest tak samo prawdopodobne, jak spotkanie niedźwiedzia czy spacer po lodowcu.

Alaska – kojarzona z zimnem, wysokimi górami i życiem na odludziu – jest o wiele bardziej różnorodna, niż może się wydawać. Damian Hadaś opowiada o jej kontrastach, postępujących zmianach klimatycznych, trudnej historii rdzennych mieszkańców, fenomenie „Wszystko za życie”, ale też o tym, jacy są Alaskijczycy i czy naprawdę jest tu tak zimno, jak myślimy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments