Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 4 • L 2
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
0C
Sob
2C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPtasia grypa w Inowrocławiu?
Park Solankowy w Inoworcławiu_S.G.
14.11.2016 | 20:43

Ptasia grypa w Inowrocławiu?

Lekarz weterynarii uspokaja...

Na zdjęciu: Park Solankowy

Fot. Stanisław Gazda

-To na pewno nie była ptasia grypa – uspokajają lekarze weterynarii wszystkich, którzy zaniepokoili się wczorajszym incydentem w Solankach, gdzie znaleziono kilkaset martwych ptaków.

Są już wstępne wyniki badań próbek martwych ptaków, które znaleziono wczoraj w inowrocławskich Solankach. Lekarze z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach uspokajają, że przyczyną na pewno nie był wirus tzw. ptasiej grypy.

-Otrzymałem informację z instytutu w Puławach. Nie ma powodów do obaw. To na pewno nie wirus ptasiej grypy – mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii, Andrzej Domagalski.

W narządach padłych ptaków lekarze wykryli zmiany toksykologiczne, co wskazuje na zatrucie pokarmowe.

Przypomnijmy, że Straż Miejską powiadomiono wczoraj, że w Parku Solankowym leżą padłe ptaki. Natychmiast zostały wszczęte odpowiednie procedury.

O zdarzeniu poinformowany został Prezydent Miasta. Polecił on zwołanie Miejskiego Zespołu Kryzysowego i zabezpieczenie terenu przez Straż Miejską.

Przybyły na miejsce lekarz weterynarii stwierdził, że przyczyną jest prawdopodobnie zatrucie pokarmowe ptactwa. Jednak próbki wysłano do badań, aby wykluczyć zagrożenie.

W związku z brakiem zagrożenia, zamknięta wczoraj część Parku Solankowego została dziś udostępniona dla mieszkańców i kuracjuszy.


Powiązane treści