Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Puchar Polski KPZPN. Znamy komplet drużyn w 1/8 finału

Dodano: 27.10.2022 | 12:38

Na zdjęciu: Jako ostatni zespół, do 1/8 finału Pucharu Polski KPZPN awansowała III-ligowa Unia Solec Kujawski.

Fot. Archiwum

Piłkarze Unii Solec Kujawski jako ostatni wywalczyli awans do 1/8 finału Pucharu Polski KPZPN na szczeblu województwa. W tej fazie rozgrywek do gry przystąpi obrońca trofeum, bydgoski Zawisza.

W środowym (26 października) meczu IV rundy w podokręgu bydgoskim, zespół z Solca Kujawskiego wygrał w Mroczy z Tarpanem 2:0 (0:0), a oba gole w samej końcówce spotkania strzelił Tomasz Widomski. Wcześniej awans wywalczyły Rawys Raciąż, Unia Janikowo, Pogoń Mogilno i Chemik Moderator Bydgoszcz, a wolny los w tej fazie rozgrywek miały Pomorzanin Serock oraz Gryf Sicienko.

W podokręgu włocławskim, awans do 1/8 finału wywalczyły drużyny Łokietka Brześć Kujawski, Zdroju Ciechocinek, Lidera Włocławek i Kujawianki Izbica Kujawska, a w podokręgu toruńskim – Sparta Brodnica, Victoria Czernikowo, Olimpia II Grudziądz oraz Elana Toruń. Od 1/8 finału do rywalizacji przystąpi broniący trofeum Zawisza Bydgoszcz.

Tym samym znamy już szesnaście drużyn, które zagrają w 1/8 finału. To trzy zespoły z III ligi (Zawisza, Unia Janikowo i Unia Solec Kujawski), siedem z IV ligi (Sparta, Elana, Pomorzanin, Pogoń, Kujawianka, Chemik Moderator i Lider), pięć z klasy okręgowej (Victoria, Olimpia II, Rawys, Zdrój i Łokietek) oraz A-klasowy Gryf.

0 0 votes
Article Rating
Puchar Polski KPZPN. Znamy komplet drużyn w 1/8 finału
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments