Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pumptrack w Koronowie. Zapowiedziano kolejne poprawki

Dodano: 03.10.2023 | 11:45

Na zdjęciu: Uroczyście otwarcie odbyło się 24 lipca 2021 roku

Fot. IN

Wraca sprawa toru, który powstał przy hali sportowo-widowiskowej w Koronowie. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie zapowiedziano kolejne poprawki.

Pumptrack – specjalny tor z muldami, służący do jazdy głównie na rowerze (ale też np. hulajnogami) powstał przy hali widowiskowo-sportowej w Koronowie. Uroczyście otwarcie odbyło się 24 lipca 2021 roku. Od początku budził on zastrzeżenia wśród części mieszkańców. Mówiono, że został on wykonany nieestetycznie. Chodziło o uschniętą trawę i odsłonięte skarpy. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski tłumaczył, że trawa, która została wyłożona z rolki nie była w specyfikacji. Wykonawca wyłożył ją w gratisie. Trawę wyłożono w gorący dzień. Ponadto burmistrz przekazał, że ktoś w nocy przyszedł i podkopał tor. Nazwał to wandalizmem.

Temat wraca

Od tamtego czasu minęły ponad dwa lata. Temat powrócił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbyła się pod koniec września. W związku ze sprawozdaniem z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie o pumptrack pytała radna Małgorzata Szymczak. – Mam pytanie o część trawiastą, czy coś zostanie wykonane, czy jakieś zmiany na lepsze nastąpią? – pytała radna.

Zapowiedziano kolejne prace

Odpowiedzi udzielił Piotr Kazimierski – zastępca burmistrza i jednocześnie dyrektor MGOSiR w Koronowie. – Jeżeli chodzi o część trawiastą to planujemy jak najbardziej w okresie jesiennym, jak młodzież przestanie korzystać z tego obiektu podjąć czwartą próbę umocnienia skarp i liczymy, że teraz coś zielonego – niekoniecznie trawa, bo już od tego pomysłu odejdziemy i to bardzo daleko – żeby ten obiekt zazielenić – przekazał Piotr Kazimierski. – Pod względem wizerunkowym jest to najsłabiej wyglądający obiekt i tutaj nie ma co ukrywać. Szereg tych uchybień wynika również z ilości dzieci, które z niego korzystają – dodał

Piotr Kazimierski zaznaczył, że rozmawiał już z wykonawcą i ten problem ma być ogólny. Rozwiązaniem jest montaż sztucznej trawy i kotwiczenie tego na kołki, jednak jego zdaniem jest to mało bezpieczne. Ponadto przekazał, że użytkownicy nie wchodzą na tor w miejscu do tego przeznaczonym tylko wybierają drogę na skróty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
8 miesięcy temu

Majster klajster