Przelotne opady
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 13 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPunkt z poczuciem niedosytu. Porażka Pałacu w meczu z Developresem Rzeszów
18-01-2020_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Developres Rzeszów_ Monika Fedusio, Anna Kaczmar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska - SF
18.01.2020 | 17:32

Punkt z poczuciem niedosytu. Porażka Pałacu w meczu z Developresem Rzeszów

W Lidze Siatkówki Kobiet rozgrywana jest czternasta kolejka spotkań.

Na zdjęciu: Monika Fedusio trzy razy była blokowana przez rzeszowianki, ale w tie-breaku to ona skończyła ważne ataki.

Horror bez happy-endu w Immobile Łuczniczce. Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz przegrywały już 0:2 w starciu z Developresem Rzeszów, doprowadziły do tie-breaka, w którym uległy rywalkom po walce na przewagi.

Trener Piotr Matela postawił w wyjściowej szóstce na Izabellę Rapacz, która zastąpiła Czeszkę Terezę Vanzurovą (ta z kolei w ogóle nie pojawiła się na parkiecie).

Bydgoszczanki bardzo dobrze rozpoczęły sobotnie spotkanie z Developresem. Pałac prowadził nawet czterema punktami (14:10, 15:11), ale paradoksalnie od tego momentu gra Pałacu się załamała. Skutecznie atakowały Frantti i Mlejnkova, a miejscowe popełniały też błędy (autowy atak Fedusio czy odgwizdany przez sędziów błąd podwójnego odbicia piłki przez Mazurek). Rywalki odskoczyły na sześć punktów zaliczki (22:16) i kontrolowały już przebieg wydarzeń na parkiecie. Podobnie wyglądał drugi set, z tym, że rywalki przełamały bydgoski zespół przy stanie 19:19. Na blok nadziały się Żurowska i Ziółkowska, a w kontrze blok bydgoszczanek obiła Blagojević. Obie te partie Developres wygrał 25:19.

I gdy wydawało się, że zespół z Podkarpacia postawi kropkę nad i, zespół Pałacu wrócił do gry. Trzecią i czwartą partię, to miejscowe wygrały 25:21, a warto podkreślić bardzo dobrą zmianę Patrycji Balmas, która w połowie trzeciego seta zastąpiła Rapacz. W tie-breaku, bydgoszczanki prowadziły 9:7, ale rywalki zdołały dogonić Pałac i doprowadzić do remisu 13:13. W kluczowym momencie, ataki skończyły Żurowska, Balmas i Fedusio. Ale rywalki następnie zablokowały atak tej ostatniej. Bohaterką rywalek została Valentin-Anderson, która najpierw zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, a potem po jej wystawie atak skończyła Mlejnkova, co pokazał dopiero challenge.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 14 KOLEJKA – 18.01.2020 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW 2:3 (19:25, 19:25, 25:21, 25:21, 18:20)

PAŁAC: Mazurek 2, Fedusio 18, Ziółkowska 13, Rapacz 11, Żurowska 16, Stencel 11 oraz Jagła (libero), Biedziak, Balmas 11.

DEVELOPRES: Kaczmar 2, Blagojević 16, Efimienko-Młotkowska 12, Mlejnkova 26, Frantti 22, Witkowska 6 oraz Krzos (libero), Przybyła (libero), Valentin-Anderson 1, Hawryła, Zaroślińska-Król 4.

Sędziowali: Anna Niedbał, Marcin Myszkowski.
Komisarz Ligi Siatkówki Kobiet: Magdalena Gorszyniecka.
Kwalifikator Ligi Siatkówki Kobiet: Jacek Sęk.
Widzów: 1.150.
MVP meczu: Alessandra Frantti (Developres Rzeszów).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 14 KOLEJKI
Grot Budowlani Łódź – Wisła Warszawa 3:0 walkower
Volley Wrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (22:25, 11:25, 20:25)
Enea PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (15:25, 22:25, 25:21, 15:25)
DPD Legionovia Legionowo – BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (25:21, 24:26, 10:25, 25:23, 15:13)
E.Leclerc Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 0:3 (20:25, 17:25, 25:27)