Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRadni zaniepokojeni sytuacją drogi S10. Napisali do ministerstwa
droga ekspresowa S10
05.10.2017 | 11:37

Radni zaniepokojeni sytuacją drogi S10. Napisali do ministerstwa

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli wystosować apelu.

Na zdjęciu: Bydgoscy radni zaapelowali ws. drogi S10.

Fot. archiwum

Bydgoscy radni zaapelowali do ministra infrastruktury i budownictwa ws. drogi S10. Zdaniem większości z nich powstanie ważnej dla regionu trasy jest zagrożone.

Jak czytamy w apelu, brak wpisania bydgoskiego odcinka S10 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do roku 2025 i eksperymentowanie z  wykorzystaniem partnerstwa publiczno-prywatnego sprawiają, że inwestycja może zostać na wiele lat zablokowana. Dlatego radni chcą, aby zapewnić finansowanie dla drogi oraz niezwłocznie rozpocząć prace projektowe i budowlane.

Przyjęciu apelu sprzeciwiali się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem budowa drogi nie jest zagrożona. Według Mirosława Jamrożego, dla radnych PO wystosowanie apelu to następny chwyt propagandowy. W podobnym tonie wypowiadał się Paweł Bokiej. – Szkoda, że gdy Paweł Olszewski był wiceministrem, to nie apelował sam do siebie. Był za to mistrzem w obiecywaniu inwestycji, zwłaszcza przed wyborami – mówił radny.

W odpowiedzi Jakub Mikołajczak przypomniał, że kilka lat temu Piotr Król – jeszcze jako radny – chciał apelu o S5. – Wtedy był zawiedziony i mówił, że przewodniczący z PO lekceważył temat. Ale wtedy droga S10 miała zapewnione źródło finansowania. Wystarczyło tego nie popsuć – mówił radny. – Jak dostaniemy informację z ministerstwa, że droga powstanie, to ja będę się cieszył, że się myliłem – dodawał Janusz Czwojda.

Głosowanie zarządził prowadzący obrady Jan Szopiński. – Kto jest za apelem, naciska na zielony przycisk. Kto przeciw – czerwony. Za ileś lat zobaczymy, po czyjej stronie była racja – powiedział. Przewagę w głosowaniu miała koalicja wsparta w tej sprawie przez Bogdana Dzakanowskiego i apel został wystosowany.


Powiązane treści