Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Radny Gliszczyński drąży temat stanowiska dyrektora MGOSiR. Co na to władze?

Dodano: 13.01.2023 | 10:32

Na zdjęciu: Radny Gliszczyński drąży temat dyrektora MGOSiR.

Fot. IN

Obowiązki dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji powierzono Piotrowi Kazimierskiemu – zastępcy burmistrza i przewodniczącemu komisji konkursowej, która miała wybrać dyrektora. Temat był już omawiany podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Koronowie. Nadal w tej sprawie dopytuje radny Stanisław Gliszczyński.

Pierwszym dyrektorem MGOSiR w Koronowie był Maciej Makowski. Później p.o dyrektora była Paulina Kontna. Następnie komisja konkursowa na to stanowisko wybrała Piotra Polasika. Nie sprawował on tej funkcji jednak zbyt długo. Powołano kolejną komisję konkursową, na czele której stanął Piotr Kazimierski (drugi zastępca burmistrza).

Konkurs nie został rozstrzygnięty, bo zdaniem komisji konkursowej nikt z kandydatów nie wykazał się odpowiednim poziomem wiedzy. Następnie burmistrz Koronowa powierzył pełnienie funkcji dyrektora MGOSiR swojemu zastępcy Piotrowi Kazimierskiemu. Konkretnie na 1/10 etatu. Jak tłumaczono, jest to sposób na szukanie oszczędności.

„Zapewniam pana, że jestem zdecydowanie częściej na miejscu”

O sprawę dopytywał podczas jednej z sesji radny Piotr Mitera. Głos zabrał sami zainteresowany, czyli Piotr Kazimierski.

– Pragnę pana uspokoić i z zakresu umowy, tak jak pan burmistrz powiedział, na 1/10, etatu mam obowiązek przepracować jedną godzinę przez cztery dni w tygodniu. Zapewniam pana, że jestem zdecydowanie częściej na miejscu. Jeżeli chce pan spotkać się ze mną jako burmistrzem lub dyrektorem, numer generalnie cały czas jest ten sam, może pan do mnie zadzwonić, możemy się spotkać i porozmawiać, jeżeli ma pan jakieś uwagi co do funkcjonowania poszczególnych jednostek. Jestem jak zawsze otwarty do rozmowy. Z tym, że ja jednak preferuję, żeby była to rozmowa twarzą w twarz bądź konkretna, a nie używanie jakiś dziwnych przypisów i wpisów w internecie.

Radny Gliszczyński drąży temat

Sprawa nie przeszła jednak bez echa. Temat drąży radny Stanisław Gliszczyński – były burmistrz Koronowa. Twierdzi on, że według dostępnych informacji na Biuletynie Informacji Publicznej Piotr Kazimierski sprawuje nadzór sam nad sobą. Wystosował on pismo do władz Koronowa o udzielenie informacji.

– Czy w Gminie Koronowo wprowadzony został niniejszym nowy zwyczaj, że nie będziemy zatrudniali kierowników jednostek, a ich wszelkie zadania przejmie burmistrz lub jego zastępcy? Jak przebiegał będzie bieżący nadzór nad jednostką prowadzony przez burmistrza nad samym sobą? Czy obowiązujące przepisy prawa w świetle odpowiedzialności kierowników jednostek finansów publicznych pozwalają na takie łącznie funkcji? Czy bezpośrednio nadzorujący daną jednostkę wiceburmistrz zgodnie z wymogami ustawy o dyscyplinie finansów publicznych niezwłocznie będzie zawiadamiał właściwe organy o wykrytym naruszeniu dyscypliny finansów w sytuacji, gdy sam będzie winny temu naruszeniu? W jaki sposób realizowana jest kontrola zarządca w MGOSiR skoro zarówno dyrektor jak i nadzorujący go burmistrz to ta sama osoba? – takie pytania skierował do władz gminy radny Gliszczyński.

„Piotr Kazimierski posiada kwalifikacje do pełnienia funkcji”

–   Z dniem 12.10.2022 r. postanowiłem zakończyć współpracę z dotychczasowym Dyrektorem MGOSiR w Koronowie z uwagi na niezadowalające efekty jego pracy na tym stanowisku – wyjaśnia burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – W związku z tą decyzją następnie został ogłoszony konkurs na to stanowisko kierownicze zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. 2022 r. poz. 530). Natomiast w celu zapewnienia możliwości legalnego działania MGOSiR w Koronowie, w tym bieżącego zarządzania tą jednostka i reprezentowania jej na zewnątrz oraz skutecznego składania oświadczeń woli w imieniu i na rzecz tej jednostki, a co zgodnie ze Statutem MGOSiR w Koronowie jest zastrzeżone dla Dyrektora tej jednostki, do czasu rozstrzygnięcia postępowania konkursowego obowiązki Dyrektora powierzono pracownikowi Urzędu Miejskiego w Koronowie – II Zastępcy Burmistrza Korowana, który posiada kwalifikacje do pełnienia funkcji kierowniczej w jednostce samorządowej – dodaje.

Wszystko zgodnie z prawem – twierdzi burmistrz

Jak zaznacza burmistrz Koronowa, wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Powierzenie obowiązków dyrektora miało na celu zapewnienie sprawnego, nieprzerwanego funkcjonowania jednostki.

Ponadto włodarz twierdzi, że nadzór nad działalnością MGOSiR w Koronowie sprawuje burmistrz Koronowa zgodnie z wydanym poleceniem służbowym wobec czego nie ma obawy, iż obecny czasowy dyrektor MGOSiR w Koronowie nie podlega kontroli. Ponosi on pełną odpowiedzialność za wykonywane obowiązki przewidziane dla kierowników jednostek samorządowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 rok temu

Przychylam się do słów i obaw jakie przedstawił Pan radny Stanisław Gliszczyński , nadmieniam że w okresie zimowym nasze dzieci czy młodzież nie wie co to lodowisko czy sporty zimowe . Jedynie z telewizji, i to nie na wszystkich kanałach . Za cztery miesiące sezonowi letni a pomostu w Pieczyskach nie widać . Regulamin przy kręgu gdzie można rozpalać podobno ognisko nie mówi nic co należy tam spalać ?. W dodatku toalety zamknięte to jak tu korzystać z tych całorocznych dóbr ?.

M&M
M&M
1 rok temu

Na stronie Pana Radnego Piotra Mitery znajduje się odpowiedz burmistrza w sprawie jadłodajni ma on wskazać środki budżetowe i miejsce na taką inwestycje . To takie proste Panie Radny – miejsce Diabelski Młyn środki nasuwają się same po słowach z sesji nadzwyczajnej skarbnika czyli tak czy tak będą pochodzić od podatnika ! . Czego ten Pan burmistrz jeszcze nie rozumie .

Olo
Olo
1 rok temu

Ciekawe dlaczego zwolnili dyrektora w październiku czego nie zrobił jakie były przyczyny bo wszystko w tym miasteczku wygląda jak jeden wielki wał po co w takiej mieścinie tyłu v-ce burmistrzów jak sobie burmistrz nie daje rady co widać od dawna niech się w końcu poda do dymisji…