Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRadny interpeluje w sprawie koloru Zielonych Arkad
11.11.2015 | 21:29

Radny interpeluje w sprawie koloru Zielonych Arkad

Problem koloru elewacji centrum handlowego z pewnością przypadnie do gustu internautom: budynek jest czarny czy jednak ma odcień kawowy?

Na zdjęciu: Naszym zdaniem budynek nie jest czarny.

Fot. Bogusław Białas

Jarosław Wenderlich – miejski radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – wystosował do Przewodniczącego Rady Miasta – Zbigniewa Sobocińskiego – pismo w sprawie kolorystyki elewacji największego centrum handlowego w województwie – Zielonych Arkad, które zostaną otwarte w najbliższy piątek. Radny ma działać w imieniu grupy około 100 mieszkańców okolicznych bloków.

– Społeczny Komitet Inicjatywy Mieszkańców reprezentowany przez Panią Marzenę Heyza zebrał ponad 100 podpisów mieszkańców osiedla Wzgórze Wolności sprzeciwiających się kolorystyce centrum handlowego. Swój sprzeciw wyrazili w szczególności mieszkańcy bloków przy ul. Wojska Polskiego 3, 3 a i 5 według których barwa obiektu z perspektywy okien mieszkańców wskazanych bloków, wręcz „robi wrażenie czarnego końca świata”. Kolor jest przytłaczający i za ciemny, a także nie jest kolorem kawowym, który miał być zastosowany – pisze w piśmie radny Wenderlich. O całej sytuacji miał się dowiedzieć od mieszkańców podczas dyżuru w siedzibie Rady Osiedla Wzgórze Wolności w dniu 4 listopada. Mieszkańcy uwagi na temat kolorystyki obiektu przekazali również miejskim urzędnikom – miało to miejsce miesiąc wcześniej, 8 października. – Wnoszę o przekazanie mi szczegółowej odpowiedzi dot. kolorystyki obiektu. W szczególności, czy kolorystyka spełnia wszelkie dotychczasowe uzgodnienia/zgody itp. – dodaje radny.

Budynek centrum handlowego Zielone Arkady od strony ulic Wojska Polskiego i Kujawskiej utrzymany jest w odcieniach beżu. Elewacja jego zaplecza – głównie od strony parkingu – pomalowana jest na ciemny kolor z intensywnymi, kolorowymi wstawkami – głównie zielonymi. To właśnie do tej części budynku zastrzeżenia mają mieszkańcy. Nie wydaje się jednak, że tak doświadczony inwestor – niemiecki ECE – zdecydowałby się na zastosowanie koloru innego niż ten, na który zgodę wydali miejscy urzędnicy.

Do sprawy wrócimy.


Powiązane treści