Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
-0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
0C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRadosław Sikorski otworzył biuro w Bydgoszczy. Blisko ratusza
radek sikorski, rafał bruski - st
25.10.2019 | 20:23

Radosław Sikorski otworzył biuro w Bydgoszczy. Blisko ratusza

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski uczestniczył w prezentacji biura europosła Radosława Sikorskiego.

Fot. Sebastian Torzewski

Radosław Sikorski oficjalnie otworzył swoje biuro poselskie. Podczas piątkowej inauguracji towarzyszył mu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Siedziba europosła mieści się przy ul. Długiej 64/2, czyli tam, gdzie urzędował poprzednik Sikorskiego w europarlamencie Tadeusza Zwiefka. –  Biuro de facto już pracuje. Pierwsza wizyta w Brukseli m.in. samorządowców z całego województwa, już się odbyła. Kolejna na wiosnę. Zapraszamy do zgłaszania się – mówił Sikorski, który zamierza też organizować konkursy wiedzy o Unii Europejskiej.

Sikorski nawiązał już współpracę ze Stowarzyszeniem „Europa Kujaw i Pomorza”. Jak zapewnia, nie zamierza zapominać o regionie, z którego pochodzi. – Będziemy służyć pomocą we wszelkich sprawach związanych z Unią. Parlament Europejski to nie jest jakiś obcy parlament, ale nasz własny. Jest częścią naszego porządku prawnego. Stało się tak na mocy traktatów, które ratyfikowaliśmy – stwierdził.

Podczas prezentacji biura Sikorskiemu towarzyszył Rafał Bruski. – Cieszę się, że biuro jest tak blisko ratusza. Będę mógł łatwo dotrzeć, ale jednocześnie zapraszam posła do nas – zadeklarował prezydent Bydgoszczy. Sikorski podziękował za zaufanie i przypomniał, że dzięki współpracy z bydgoskim samorządem pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. – Dzięki temu zaprzyjaźniłem się z bydgoskim domem dziecka. Z tego miejsca chcę zaapelować o szczodrość dla dzieci, które potrzebują wsparcia – zaapelował. Środki, które europoseł otrzymywał w ramach wynagrodzenia w BPPT przekazywał na użytek bydgoskiego domu dziecka.

Sikorski w przyszłym tygodniu ma wziąć udział w delegacji PE do Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku oraz w spotkaniach w Kongresie w Waszyngtonie. W Baltimore ma za to spotkać się z Polonią. Stany Zjednoczone będą stanowić ważny obszar pracy Sikorskiego w europarlamencie, gdyż były szef MON i MSZ został niedawno wybrany przewodniczącym delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z USA.

Europoseł zapowiedział, że biura otworzy we wszystkich miastach prezydenckich regionu. Dwa tygodnie temu wraz z posłem Tomaszem Szymańskim otworzył biuro w Grudziądzu.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jfkJanSwoadomy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Swoadomy
Gość
Swoadomy

Dla kogo pracuje ? Brukseli? USA? a moze jest podwojnym agentem ? Bo dla Polski napewno nie

jfk
Gość
jfk

@Swoadomy Pracuje, pracuje. Dla kolesi spod znaku gwiazdy Dawida.

Jan
Gość
Jan

Widzę tu dwa bardzo ynteligentne komentarze, niejaki Swoadomy i jfk. Jak mało trzeba by odebrać zdolność samodzielnego myślenia, wystarczyło 500 i kilka faszystowskich haseł. Strach się bać, co będzie jak ktoś zaproponuje 1000, 10000 :( . Powrót do jaskiń ?

jfk
Gość
jfk

Drogi Janie, a czym to się Radek niby przysłużył krajowi. Trzymaniem palca w dupie amerykańcom?
A w Bydgoszczy? Przyczynieniem się do remontu synagogi w Fordonie? Czy wyssaniem kasy na swój pałac w Chobielinie?
Przyłóż sobie czymś w głowę i się obudź!

Powiązane treści