Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRadosne Serca już wkrótce w Bydgoszczy!
22.05.2018 | 11:03

Radosne Serca już wkrótce w Bydgoszczy!

Na zdjęciu:

Fot.

Fundacja Nowe Pokolenie ma zaszczyt zaprosić do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, która odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2018r.! To cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie artystyczno-kulturalne skierowane jest do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 6-18 lat z całego kraju. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie połączone jest z IX Ogólnopolskimi Warsztatami Artystycznymi „Radosne Serca”.

Interdyscyplinarność festiwalu wynika nie tylko z różnorodności kategorii artystycznych, w których wezmą udział uczestnicy, a jest to: plastyka, muzyka, taniec i fotografia, ale również z wielu dodatkowych działań, które odbędą się w trakcie dwudniowego festiwalu, a są to warsztaty artystyczne i interpersonalne, spotkania z artystami i instruktorami, konfrontacje, happening, zabawy integracyjne i gry terenowe, wycieczki oraz zwiedzanie obiektów kulturalnych Bydgoszczy. Wszystko po to, aby zachęcić wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i zmotywować do rozwijania umiejętności i twórczych działań po zakończeniu projektu. Tak duża różnorodność działań jest możliwa dzięki wsparciu projektu przez licznych partnerów. Festiwal podobnie jak w latach ubiegłych będzie realizowany przy współpracy bydgoskich instytucji kulturalnych, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych.

Pierwszego dnia festiwalu (5 lipca) w drodze przesłuchań profesjonalne jury złożone z artystów i instruktorów najważniejszych bydgoskich instytucji edukacyjnych i kulturalnych wyłoni finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc.

Następnego dnia (6 lipca) odbędzie się finał XII Festiwalu w bydgoskim kinoteatrze Adria. Finał połączony będzie z widowiskiem artystycznym przygotowanym przez uzdolnione dzieci z całej Polski, które przez 12 dni od 25.07 do 6.07.2018 będą brały udział w warsztatach artystycznych odbywających się w Biskupinie. W ten dzień mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. warsztaty cyrkowe czy pokaz magii.

Dyrektorzy i wychowawcy państwowych i rodzinnych domów dziecka mogą do 1 czerwca zgłaszać swoich kandydatów. Dokumenty dostępne na stronie: nowe-pokolenie.pl/xii-ofrs_festiwal_nowe-pokolenie.

IX Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to wydarzenie skierowane do 40 utalentowanych dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Dzieci przez 12 dni pod czujnym okiem wychowawców i instruktorów będą przygotowywały się do wielkiego widowiska, które odbędzie się 6 lipca w kinoteatrze Adria. Poprzednie spektakle („Piotruś Pan” i „Alicja w Krainie Czarów”) cieszyły się tak ogromnym sukcesem, że w tym roku organizatorzy zdecydowali się na wynajęcie większej sali widowiskowej.

Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 19 lat ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych, uczestników i laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, w dniach 25.06 – 6.07.2018 r. Uczestnicy zgodnie z zainteresowaniami i talentami zostaną podzieleni na 4 grupy artystyczne: plastyczną, taneczną, teatralną i wokalną. W obrębie każdej z tych grup będą odbywały się intensywne warsztaty.

W trakcie trwania projektu uczestnicy wezmą udział w spotkaniach z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty. Projekt będzie realizowany przy współudziale partnerów w postaci różnych instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i firm, aby zapewnić uczestnikom jak największą wszechstronność zajęć oraz zmotywować ich do dalszego artystycznego rozwoju po zakończeniu projektu. Czas wolny od zajęć będzie wypełniony różnymi kulturalnymi atrakcjami.

Ramy programu są ukierunkowane na zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika, ale również na pracę w grupach, zabawy i gry twórcze. Intensywne 12-dniowe warsztaty zakończą się autorskim widowiskiem w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy w wykonaniu uczestników projektu, prezentacją multimedialną z przebiegu warsztatów oraz wernisażem prac plastycznych. Jak co roku Fundacja szykuje dla naszych widzów wielką niespodziankę w postaci niesamowitego widowiska!

Karty zgłoszeniowe należy wysłać na adres organizatora do 1 czerwca.


Powiązane treści