Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRafał Bruski: Czekam na 14 miliardów od nowego rządu
Rafał Bruski PO
26.10.2015 | 10:42

Rafał Bruski: Czekam na 14 miliardów od nowego rządu

Prezydent ocenił współpracę z odchodzącym rządem oraz powiedział, czego spodziewa się po następnym.

Na zdjęciu: Rafał Bruski powiedział, czego spodziewa się po nowym rządzie.

Fot. Sebastian Torzewski

Rafał Bruski zjawił się na niedzielnym wieczorze wyborczym Platformy Obywatelskiej. Prezydent  ocenił współpracę z odchodzącym rządem oraz powiedział, czego spodziewa się po następnym.

W przemówieniu skierowanym do obecnych na wieczorze wyborczym członków ugrupowania Bruski podziękował dotychczasowym parlamentarzystom za współpracę. Wymienił też zasługi odchodzącego rządu: budowę dróg S5 i S10, remonty Dworca Głównego i śluzy, obiecanie siedziby Zarządu Dorzecza Wisły w Bydgoszczy oraz przekazanie dodatkowych środków na połączenie tramwajowe do Fordonu.

– Miałem wielki komfort pracując z tymi parlamentarzystami – mówił Bruski. – Jestem ciekaw, co ci, którzy objęli władzę, będą chcieli zrobić dla naszego miasta. Padły kwoty takie jak 1 bilion 400 miliardów złotych na inwestycje w kraju. Bydgoszcz to 1% mieszkańców Polski, więc czekam na 14 miliardów od tego rządu. Mam nadzieję, że każdy bydgoszczanin będzie zadawał pytania, kiedy będą te pieniądze. Żałuję, że żaden z kandydatów na parlamentarzystę nie powiedział dotąd, co zamierza zrobić dla tych, którzy oddali na niego głos – tłumaczył prezydent.


Powiązane treści