Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rafał Bruski: Czekam na 14 miliardów od nowego rządu

Dodano: 26.10.2015 | 10:42
Rafał Bruski

Prezydent ocenił współpracę z odchodzącym rządem oraz powiedział, czego spodziewa się po następnym.

Na zdjęciu: Rafał Bruski powiedział, czego spodziewa się po nowym rządzie.

Fot. Sebastian Torzewski

Rafał Bruski zjawił się na niedzielnym wieczorze wyborczym Platformy Obywatelskiej. Prezydent  ocenił współpracę z odchodzącym rządem oraz powiedział, czego spodziewa się po następnym.

W przemówieniu skierowanym do obecnych na wieczorze wyborczym członków ugrupowania Bruski podziękował dotychczasowym parlamentarzystom za współpracę. Wymienił też zasługi odchodzącego rządu: budowę dróg S5 i S10, remonty Dworca Głównego i śluzy, obiecanie siedziby Zarządu Dorzecza Wisły w Bydgoszczy oraz przekazanie dodatkowych środków na połączenie tramwajowe do Fordonu.

– Miałem wielki komfort pracując z tymi parlamentarzystami – mówił Bruski. – Jestem ciekaw, co ci, którzy objęli władzę, będą chcieli zrobić dla naszego miasta. Padły kwoty takie jak 1 bilion 400 miliardów złotych na inwestycje w kraju. Bydgoszcz to 1% mieszkańców Polski, więc czekam na 14 miliardów od tego rządu. Mam nadzieję, że każdy bydgoszczanin będzie zadawał pytania, kiedy będą te pieniądze. Żałuję, że żaden z kandydatów na parlamentarzystę nie powiedział dotąd, co zamierza zrobić dla tych, którzy oddali na niego głos – tłumaczył prezydent.

Sebastian Torzewski