Bydgoszcz
27C
Niebo częściowo zachmurzone
28% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 28 • L 26
14C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
26C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRafał Bruski kandydatem PO i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Bydgoszczy
Kampania prezydencka Rafała Bruskiego_SG (25)
19.05.2018 | 18:47

Rafał Bruski kandydatem PO i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Bydgoszczy

Na zdjęciu:

Fot.

Rafał Bruski został w sobotę oficjalnie ogłoszony kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Bydgoszcz.

Uroczyste ogłoszenie, a raczej potwierdzenie kandydatury Bruskiego odbyło się z udziałem Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer na pomoście przy Marinie. – Cieszę się, że mogę być w Bydgoszczy. Bardzo dobrze znam to miasto i wiem, że jest warte wielkiej pracy. A taką pracę zapewniał przez ostatnie osiem lat Rafał Bruski – stwierdził  Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wspomniał, że był także na poprzednich inauguracjach kampanii Bruskiego i obie okazały się udane.

W najbliższych wyborach Bruski wystartuje nie tylko z poparciem PO, ale też Nowoczesnej. – Koalicja Obywatelska to formuła dwóch partii, ale też różnych innych środowisk na wybory. Chcemy podkreślić, jak ważne jest to najbliższe głosowanie i że warto wspierać samorządowców – mówił Schetyna, przypominając, że kto w ostatnich latach wygrywał wybory w województwie kujawsko-pomorskim, ten zwyciężał w całym kraju.

Mam wrażenie, że wypływamy w pewien rejs i nie mam wątpliwości że to będzie on udany i z Rafałem Bruskim jako kandydatem ten jacht ma szansę wpłynąć na bardzo szerokie wody – mówiła poetycko Katarzyna Lubnauer, korzystając z tego, że konferencja odbywała się przy Brdzie. Szefowa Nowoczesnej wyraziła też przekonanie, że Koalicja Obywatelska to projekt na więcej niż jedne wybory, a Bydgoszcz i Toruń będą „sercem bijącym dla całego województwa”.

Głos zabrał także główny bohater konferencji, czyli prezydent Rafał Bruski, który skupił się na istocie jesiennych wyborów. – To będzie wybór między tym, czy chcemy mieć władze lokalne czy chcemy, aby zarządzano nami z Warszawy. Także między tym, czy chcemy być w Europie czy poza nią – mówił prezydent.

W sobotę Schetyna i Lubnauer byli nie tylko w Bydgoszczy. Korzystając z wizyty w województwie ogłosili też, że kandydatem Koalicji Obywatelskiej w Toruniu będzie Tomasz Lenz.


Powiązane treści