Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rafał Trzaskowski w Bydgoszczy. Dwóch bydgoszczan pojedzie na jego campus

Dodano: 11.06.2022 | 13:13

Na zdjęciu: Na organizowany przez Rafała Trzaskowskiego campus "Polska Przyszłości" pojadą Martyna Jazdoń z gminy Niemcz i bydgoszczanin Paweł Marcinkiewicz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prezydent Warszawy gościł w Bydgoszczy. Rafał Trzaskowski wraz z Rafałem Bruskim podczas konferencji na Starym Rynku wręczył dwa bilety uczestnikom organizowanego przez włodarza stolicy Campusu Polska Przyszłości. 

– Rozmawialiśmy z samorządowcami, posłankami i posłami o tym, co się w tej chwili dzieje – mówił prezydent Warszawy i dodawał, że wśród tematów rozmów były m.in. kwestie związane ze środkami finansowymi w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Zdaniem Trzaskowskiego warto rozmawiać o tym, że władza zabiera pieniądze samorządom. – Jesteśmy bardzo zaniepokojeni wieściami z sejmu, widać, że PiS dzisiaj igra pieniędzmi dla Polek i Polaków. Te pieniądze z funduszu odbudowy są absolutnie konieczne – przyznawał Rafał Trzaskowski. Jak podkreślał, te środki powinny natychmiast trafić m.in. do wsi, ale i do dużych miast. – Najpierw PiS popierał w senacie poprawki, które miały wzmacniać w Polsce praworządność i przede wszystkim pozwolić się PiS-owi wycofać z próby atakowania niezależności sądów, a gdy przewodnicząca Komisji Europejskiej z Polski wyjechała, PiS znów te poprawki w sejmie odrzucił – podkreślał.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory samorządowe później? „Mamy gotową ustawę” kontra „majstrowanie przy zmianie daty”


Trzaskowski wyrażał nadzieję, że te środki trafią do Polski jak najszybciej. Prezydent Warszawy sporą część konferencji poświęcił także organizowanemu w sierpniu campusowi Polska Przyszłości, która odbędzie się w Kortowej. Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej przekazał, że jednym z gościu kampusu będzie ukraińska deputowana Kira Rudyk, przyjedzie także burmistrz Bratysławy Matusz Vallo. – W najbliższych tygodniach będziemy informować o gościach i o programie, bo właśnie ten program z młodzieżą przygotowujemy – deklarował włodarz stolicy.

Podczas konferencji na Starym Rynku wręczone zostały dwa bilety dla uczestników campusu z naszego regionu. Na wydarzenie, które odbędzie się na przełomie sierpnia i września pojadą pochodząca z gminy Niemcz Martyna Jazdoń i bydgoszczanin Paweł Marcinkiewicz. – Proces rejestracji na campus już się zakończył – przekazali organizatorzy i dodali, że w najbliższych dniach takie bilety otrzymają kolejne osoby, które pomyślnie przeszły proces rejestracji na wydarzenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments