Bydgoszcz
8C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 11 • L 7
16C
Wt
12C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRajd przygodowy tropem bydgoskiego skarbu. Można się zgłaszać
Tropem bydgoskiego skarbu
13.08.2018 | 13:17

Rajd przygodowy tropem bydgoskiego skarbu. Można się zgłaszać

Na zdjęciu: Inspiracją do gry był bydgoski skarb...

Fot. Archiwum.

Sport Smukała-Opławiec-Janowo wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy organizują w najbliższą sobotę rajd przygodowy „Tropem bydgoskiego skarbu”.

18 sierpnia o godz. 11 na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy rozpocznie się poszukiwanie ukrytego skarbu. Przed uczestnikami podczas 5 km trasy odnajdywanie punktów kontrolnych ze wskazówkami i zadaniami do wykonania. Zebrane po drodze liczby po rozszyfrowaniu utworzą hasło – miejsce ukrycia skarbu. Żeby jednak wziąć udział w tej super zabawie należy najpierw zarejestrować się na FB wydarzenia.

Rajd przygodowy „Tropem bydgoskiego skarbu”,  to połączenie gry miejskiej, rajdu na orientację i biegu. Celem jest dotarcie do punktów kontrolnych, zanotowanie umieszczonych tam liczb, czasami rozwiązanie prostego zadania i na koniec odszyfrowanie hasła wskazującego miejsce ukrycia skarbu

Udział jest bezpłatny. Wystartują  zespoły 2-5 osobowe. Trasa wynosić będzie około 5 km. Punkty będą doskonale znane. Do dyspozycji będzie mapa i karta startowa. Liczy się będą strategia, myślenie, współdziałanie w grupie i czas.

Uczestnicy gry bezpłatnie będą mogli zobaczyć ekspozycję części skarbu znalezionego w bydgoskiej katedrze i eksponowanego w Europejskim Centrum Pieniądza. Każdy, kto weźmie udział w zabawie otrzyma w formie zawieszki replikę dukata z Zygmuntem III z 1621 roku.


Powiązane treści