[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ranking kart kredytowych – jak wybrać najlepszą?

Dodano: 07.10.2022 | 13:12

Na zdjęciu: Każda karta kredytowa ma określony limit, który jest ustalany indywidualnie przez bank.

Fot. nadesłane

Już od kilku lat karty bankowe służą nam do płatności w codziennych zakupach. W dzisiejszych czasach jest to bowiem niezawodna rzecz, bez której trudno sobie wyobrazić współczesną rzeczywistość. Banki oferują swoim klientom dużo udogodnień. Przykładem jest karta kredytowa, która umożliwia korzystanie ze środków w ramach limitu. Warto więc wybrać produkt finansowy dopasowany do swoich potrzeb. Spróbujemy zatem podpowiedzieć, jak tego dokonać. Kwestia ta dotyczy nie tylko nowych klientów, ale również stałych posiadaczy, potrzebujących zmiany. Ranking kart kredytowych pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa jest jednym z dostępnych na rynku instrumentów płatniczych. Jest przyznawana klientowi w formie odnawialnego kredytu gotówkowego. Każda karta kredytowa ma określony limit, który jest ustalany indywidualnie przez bank. Kwota przyznanego limitu zależy przede wszystkim od oceny zdolności kredytowej konsumenta. Duże znaczenie będą mieć dane zgromadzone w BIK. Za pośrednictwem karty kredytowej można dokonywać płatności gotówkowych i bezgotówkowych, m.in. w sklepach, w punktach usługowych, w Internecie. Wówczas korzystamy ze środków na karcie przyznanych w ramach określonego limitu.

Karta kredytowa a wymagania banków

Wbrew pozorom wnioskowanie o kartę kredytową nie jest trudne. Jednakże nie każdy konsument może ją otrzymać. Wspominaliśmy już o tym, że najważniejsza jest ocena zdolności kredytowej. Od tego warto zacząć. Po złożeniu wniosku o wydanie kartę kredytową bank analizuje sytuację finansową klienta, a następnie określa jego limit kredytowy. W ramach procesu weryfikacji wnioskodawca zostanie dokładnie sprawdzony w Biurze Informacji Krajowej. W ten sposób instytucje finansowe zmniejszają potencjalne ryzyko niewypłacalności. Wymagania banków są naprawdę zróżnicowane, ale przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią (dolna i górna granica wieku jest ustalana indywidualnie przez każdy bank). Bardzo duże znaczenie ma również miesięczny dochód wraz z aktualnym zatrudnieniem. Raczej nie musimy nikogo przekonywać, że im większy dochód, tym korzystniejsze warunki.

Jak otrzymać kartę kredytową?

Wniosek o kartę kredytową wystarczy złożyć w oddziale wybranego banku lub przez bankowość elektroniczną. Druga opcja, czyli wnioskowanie online, wydaje się wygodniejsza i szybsza. Obecnie swoją tożsamość można potwierdzić na kilka sposobów. Coraz popularniejsze staje się tzw. konto na selfie. Tożsamość klienta jest weryfikowana przez zrobienie zdjęcia twarzy oraz obu stron dowodu osobistego. Nie ma więc konieczności osobistego odwiedzania placówki banku. Dzięki temu proces ubiegania się o kartę kredytową ulega zdecydowanemu skróceniu.

Na czym polega ranking kart kredytowych?

Jeśli zastanawiamy się nad wyrobieniem karty kredytowej, powinniśmy wiedzieć, jak wybrać najlepszą spośród dostępnych na rynku. Ranking kart kredytowych może w tym pomóc. Znajdziemy w nim aktualne oferty wraz z uwzględnieniem podstawowych parametrów. Oprócz tego bardzo często możemy trafić na promocje bankowe, jak na przykład karta kredytowa z niemałym bonusem. Można śmiało uznać, że ranking kart kredytowych powstał z myślą o zaoszczędzeniu czasu konsumentom. Jest to naprawdę pomocne narzędzie, które pomoże wybrać kartę kredytową dopasowaną do swoich potrzeb.