Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ranking miast z zadłużeniem czynszowym. Najwyższe jest w Bydgoszczy

Dodano: 06.11.2022 | 15:29

Na zdjęciu: Najwyższe zadłużenie czynszowe zgromadzili mieszkańcy Bydgoszczy i Warszawy - wynika z danych przedstawionych przez BIG InfoMonitor.

Fot. Błażej Bembnista / zdjęcie ilustracyjne

194,5 mln zł – to kwota zaległości czynszowych lokatorów i firm – tak wynika z danych rankingu BIG InfoMonitor. – Najwyższe zaległości czynszowe zgromadzili mieszkańcy Bydgoszczy oraz Warszawy – informuje.

Ranking przeprowadziło Quality Watch na zlecenie rejestru dłużników BIG InfoMonitor. Dane z tego zestawienia są złe: tylko z końcem września br. wartość długów czynszowych wyniosła 194,5 mln zł. – W ciągu roku ta kwota wzrosła o 11 mln zł, a średnia czynszowa zaległość wynosi już prawie 24 400 zł – mówi Diana Borowiecka z BIG InfoMonitor.

Z dalszych danych wynika, że co czwarty lokal ma nieuregulowane płatności, a część osób nawet mimo posiadanych oszczędności, nie płaci za czynsz. Co drugi Polak musiał sięgnąć po wspomniane oszczędności, aby sfinansować swoje podstawowe potrzeby (49%), a co siódmy opłacał z budżetu na „czarną godzinę” stałe opłaty, jak np. zobowiązania czynszowe. – Co szósta osoba zamieszkująca średnie, duże i wielkie miasto płaciła za czynsz z oszczędności, a co dziewiąta choć posiadała oszczędności i tak opóźnia płatności za mieszkanie – przekazuje BIG InfoMonitor.

Za nieopłacone czynsze można przeprowadzić wiele koniecznych remontów i zrealizować inwestycje poprawiające standard budynków, co pozwoliłoby podnieść komfort życia mieszkańców. Dlatego przede wszystkim potrzebna jest motywacja. Niestety, wielu zadłużonym mieszkańcom jej brakuje. Wydaje im się, że niezapłacenie czynszu nie rodzi żadnych nieprzyjemnych skutków. By skłonić ich do zapłaty trzeba wyprowadzić ich z tego przekonania. Pomoże w tym Rejestr Dłużników, z którym warto aktywnie współpracować

– przyznaje prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.

Tutaj przejść trzeba płynnie do najbardziej niechlubnych danych. Bo to na Kujawach i Pomorzu jest największy udział w kwocie zadłużenia lokatorskiego. Zaległości w naszym województwie wynoszą prawie 97 mln zł, z czego prawie 88 mln zł zgromadzili mieszkańcy Bydgoszczy. Na drugim miejscu tej statystyki jest Mazowsze – 36,6 mln zł, ale i tutaj za większość zaległych zobowiązań – bo ponad 31 mln zł – odpowiadają mieszkańcy Warszawy. Trzecie miejsce należy do woj. warmińsko-mazurskiego – 17,2 mln zł, w tym do mieszkańców Elbląga ponad 16,3 mln zł. Następne jest woj. łódzkie i Łódź  – kolejno 13,2 mln zł i 11,2 mln zł. Pozostałe uwzględnione w rankingu miasta mają zaległości nieprzekraczające 10 mln zł – należą do nich Legnica (8,1 mln zł) i Inowrocław (6,1 mln zł), następnie jest Chełm, Pabianice, Radom oraz Płock.

0 0 votes
Article Rating
Ranking miast z zadłużeniem czynszowym. Najwyższe jest w Bydgoszczy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments