Bydgoszcz
6C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 7 • L 6
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesRanking zadłużonych gmin. Jak wypadła Bydgoszcz?
Bydgoszcz_Wyspa Młyńska_Mostowa_Stary Rynek_Opera Nova_Młyny Rothera_Focha_SG (40)
31.12.2017 | 15:04

Ranking zadłużonych gmin. Jak wypadła Bydgoszcz?

Dane za trzy kwartały 2017 roku przekazał resort finansów.

Na zdjęciu: Średnio, jeden mieszkaniec Bydgoszczy jest zadłużony na niespełna 3 tysiące złotych.

Fot. Stanisław Gazda

Gminy zadłużają się w coraz mniejszym stopniu – to najważniejsze informacje z najnowszego rankingu dotyczącego zadłużenia gmin i miast Polski, które przygotowało ministerstwo finansów.

Resort przygotował dane za trzy kwartały kończącego się 2017 roku. Wynika z nich, że najbardziej zadłużoną gminą jest Warszawa, której dług przekracza 5,5 miliarda złotych. To średnio daje zadłużenie ok. 3,2 tys. zł na jednego mieszkańca. Na kolejnych miejscach uplasowały się Wrocław, Łódź i Kraków, których długi przekraczają ponad 2 miliardy złotych.

Na tym tle nie najgorzej wypadła Bydgoszcz. Nasze miasto ma ogólne zadłużenie 1,037 miliarda złotych, co średnio daje 2,932 tys. zł długu na jednego mieszkańca. Najmniej zadłużone są Gdańsk i Toruń, których dług nie przekracza miliarda złotych (Gdańsk jest zadłużony na 854,4 mln zł, a Toruń – 852,5 mln zł).

Największy dług w odniesieniu do liczby mieszkańców zaciągnęły dwie gminy w województwie zachodniopomorskim: Ostrowice i Rewal, które także zadłużały się w parabankach. Tej pierwszej gminie ze względu na długi, grozi nawet likwidacja.


Powiązane treści