Bydgoszcz
11C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 12 • L 11
13C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRaport o koronawirusie. Kolejne pięć zakażeń w naszym regionie. Jest też trzech następnych wyleczonych
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_Bydgoszcz - SF
15.07.2020 | 11:58

Raport o koronawirusie. Kolejne pięć zakażeń w naszym regionie. Jest też trzech następnych wyleczonych

Najnowsze statystyki przedstawiło Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

264 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w środowe (15 lipca) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia. – Odnotowaliśmy w raporcie największą dotychczas liczbę osób, które wyzdrowiały w ciągu doby – dodaje resort.

Z danych podanych przez resort zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby wyzdrowiało aż 736 osób, a w sumie niemal 28,5 tysiąca.

Ministerstwo informuje również, że pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa stwierdzono u 264 osób. Najwięcej zakażeń – 90 potwierdzono w województwie śląskim. 43 zakażonych jest w małopolskim, 31 – łódzkim, 22 – mazowieckim, 20 – wielkopolskim, 12 – lubuskim, 11 – lubelskim, 9 – podkarpackim, 8 – dolnośląskim, 5 – kujawsko-pomorskim, 4 – zachodniopomorskim, 3 – opolskim i świętokrzyskim, 2 – warmińsko-mazurskim oraz 1 – podlaskim. Od początku pandemii w Polsce zanotowano 38 721 przypadków zakażenia koronawirusem. Z informacji przekazanych przez resort zdrowia dowiadujemy się również o śmierci kolejnych 6 osób, u których zdiagnozowano wcześniej zakażenie. W sumie w kraju zmarły już 1 594 osoby.

Poza tym, ministerstwo przekazało również, że obecnie w kwarantannie przebywa w naszym kraju 87 698 osób, kolejne 9 684 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W szpitalach 73 chorych leczonych pod kątem koronawirusa jest pod respiratorem, a w placówkach zajętych jest 1 595 łóżek dedykowanych osobom chorym na COVID-19. W ciągu minionej doby wykonanych zostało ponad 25,3 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W województwie kujawsko-pomorskim poinformowano dzisiaj o kolejnych 5 przypadkach zakażeń. – Wśród nich są dwie osoby z powiatu lipnowskiego i sępoleńskiego oraz jedna z powiatu mogileńskiego – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Adrian Mól. Służby wojewody przekazały także dobrą informację – w naszym regionie wyzdrowiały kolejne trzy osoby.

Od początku pandemii koronawirusa, na Kujawach i Pomorzu potwierdzono w sumie 707 przypadków zakażenia, zmarło 49 osób. W kwarantannie obecnie przebywają 1 694 osoby, a kolejne 48 jest objętych nadzorem sanitarno-epidemiologiczną. Walkę z chorobą wygrało 570 osób, a łącznie do badań pobrano 79 746 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści