Bydgoszcz
2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 2 • L 2
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRaport o koronawirusie. Ponad czterysta zakażeń w całym kraju, dziewięć z nich w Kujawsko-Pomorskiem
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
24.07.2020 | 11:54

Raport o koronawirusie. Ponad czterysta zakażeń w całym kraju, dziewięć z nich w Kujawsko-Pomorskiem

Najnowsze statystyki opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Piątek jest drugim dniem z rzędu, w którym w kraju stwierdzono ponad czterysta nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Dobę temu, Ministerstwo Zdrowia informowało o 418 przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 9 osób, natomiast z dzisiejszego komunikatu resortu napływa informacja o kolejnych 458 zakażeniach. Najwięcej z nich – aż 184 zostały potwierdzone w województwie śląskim. 99 zakażeń stwierdzono w woj. małopolskim, 32 – mazowieckim, 29 – dolnośląskim i łódzkim, 13 – wielkopolskim, 9 – kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim, 8 – opolskim i świętokrzyskim, 7 – lubelskim i podkarpackim, 6 – warmińsko-mazurskim, 5 – podlaskim i 4 – zachodniopomorskim. W Polsce potwierdzono od początku pandemii 42 038 przypadków zakażenia koronawirusem. Resort zdrowia przekazuje także, że w ciągu doby zmarły kolejne 4 osoby (w sumie 1 655), u których wcześniej zdiagnozowano zakażenie.

Walkę z chorobą wygrało za to 31 997 osób. W ciągu minionych 24 godzin wyzdrowiało kolejne 456 osób. 93 815 osób z kolei przebywa w kwarantannie, a 7 472 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W szpitalach, w których leczeni są chorzy na koronawirusa zajętych jest 1 617 łóżek dedykowanych COVID-19, a 61 osób jest pod respiratorem. Minionej doby wykonano w Polsce ok. 24,2 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono w piątek 9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. – Wśród nich są 4 osoby z powiatu bydgoskiego, 2 z Torunia i powiatu świeckiego oraz 1 osoba z Bydgoszczy – wylicza rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól. Przypomnijmy, że wczoraj służby wojewody informowały o 1 nowym zakażeniu (mieszkanki powiatu toruńskiego). Tymczasem o przypadkach zakażenia informuje w mediach społecznościowych Sołectwo Zielonka (gmina Białe Błota).

Na Kujawach i Pomorzu łącznie potwierdzono 736 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 50 osób – we wczorajszym raporcie przekazano informację o śmierci w szpitalu w Grudziądzu 75-letniego mężczyzny. Są też dobre informacje. – Mamy 4 nowych ozdrowieńców – mówi Mól. W środę informowano o kolejnych 3 osobach które wyzdrowiały, a dobę temu aż o 9. W regionie, walkę z chorobą wygrało w sumie 608 osób. 1 791 osób przebywa w kwarantannie, zaś 91 objętych jest nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 88 253 próbki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści